Лісівники розвивають мережу лісових доріг

169 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України” продовжує будівництво лісових доріг.

Нагадаємо, що у своєму дописі на Facebook від 26 вересня 2023 року Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України” повідомляв, що цьогоріч всі офіси ДП “Ліси України” розпочинають масштабне інфраструктурне розширення, зокрема по філіях Карпатського лісового офісу заплановано збудувати 160,0 км лісових автомобільних доріг, зокрема у Закарпатській області – 52,6 км, в Івано-Франківсьій – 53,2 км та у Львівській – 54,2 км.

За підсумками проведених тендерів, декілька філій на Львівщині вже прокладають лісові полотна: Бродівська-2,4 км, Золочівська – 3,0 км, Радехівська – 4,6 км, Сколівська – 4,6 км. Загалом по області, як повідомив Карпатський лісовий офіс ДП “Ліси України”, збудують 14,6 км лісових автомобільних доріг. Станом на 26 вересня 2023 року на Львівщині було збудовано вже 7,4 км земляного полотна та встановлені водоперепускні труби.

Фото: Facebook Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”

А нещодавно для того, щоб перевірити, як розвивається мережа лісових доріг та хід будівництва сучасного лісонасіннєвого комплексу, з робочим візитом Карпатський лісовий офіс відвідав керівник ДП “Ліси України” Юрій Болоховець.

Фото: Facebook Юрія Болоховця

“Вирощування якісного посадкового матеріалу – один із пунктів президентської програми “Зелена країна”, яку ми продовжуємо виконувати навіть під час війни. Вже незабаром почнемо осінню висадку. Особливість сіянців із закритою кореневою системою, які ми вирощуємо у таких комплексах, в тому, що їх ми зможемо висаджувати і пізніше традиційного періоду висадки. Вони мають гарну приживлюваність. Такий комплекс зараз будуємо на Івано-Франківщині. Тут буде лінія висіву, теплиця і два поля дорощування. Загальна потужність – близько 3 млн сіянців на рік. Плануємо добудувати до кінця цього року. Перший посів – вже весною, – повідомив Юрій Болоховець у Facebook. – Також розвиваємо мережу лісових доріг. Якщо ми створимо інфраструктуру, отримаємо доступ до віддалених територій. І мова не тільки про заготівлю. У першу чергу, це захист лісів від пожеж. У разі необхідності спецтранспорт за хвилини доїде до загоряння. Також від цього тільки “в плюсі” будуть територіальні громади. Адже ці дороги не лише для лісівників. Крім сплачених податків, місцеві мешканці отримають якісну інфраструктуру. Особливо це актуально в гірських регіонах “.

Поширити статтю