УУБ доповіла про результати торгів деревиною у 2023 році

89 Views
Фото: economistua.com

Заступник директора Української універсальної біржі Володимир Тристан на розширеному засіданні колегії Державного агентства лісових ресурсів України розповів учасникам заходу про проміжні результати торгівлі необробленою деревиною та пиломатеріалами на аукціонах УУБ у 2023 році, повідомляє інформаційно-аналітичний портал «EconomistUA».

Фото: economistua.com

«Протягом 9 місяців, станом на 20 вересня поточного року, на УУБ відбулось понад 3 тисячі торгів необробленою деревиною. Більше ніж 2 тисячі учасників стали переможцями. Реалізовано 5,47 млн куб. м ресурсу що на 2,35 млн куб. м (або на 75%) більше ніж у 2022 році. Загальна вартість сировини склала 13,19 млрд грн, що на 4,59 млрд грн (або на 53%) більше ніж минулого року. Кількість продавців збільшилась на 72 (або на 45%). Що стосується пиломатеріалів, то за зазначений період було проведено понад 1 тисячу торгів та продано 567,83 тис. куб. м даного ресурсу, що на 284,93 тис. куб. м (або на 100,7%) більше в порівнянні з 2022 роком. Загальна вартість склала 1,96 млрд грн, що на 0,66 млрд грн  або на 50,8%) більше ніж минулого року. Це показує, що відкриті, конкурентні, доступні кожному біржові торги дають позитивні результати. Ринок активно працює й розвивається», – повідомив Володимир Тристан, зазначає «EconomistUA».

Фото: economistua.com

Також, як інформує «EconomistUA», Володимир Тристан акцентував увагу учасників засідання на такому новітньому інструменті, як «Голландський аукціон» та важливості його впровадження в системне застосування. Він зазначив, що «Голландський аукціон», як інструмент з додатковими можливостями, наразі є дієвим механізмом для збільшення рівня продажів деревини.

Поширити статтю