Лісорубний квиток та сертифікат про походження деревини видаватимуть онлайн

112 Views
Фото ілюстративне. Фото: АДУ

Проведення відповідного експериментального проекту в Україні погодив на своєму засіданні Уряд.

Подати заявки та оформити відповідні дозвільні документи лісокористувачі зможуть на ЕкоСистемі https://eco.gov.ua/.

Такий крок унеможливить зловживання та фальсифікацію дозвільних документів та дозволить повністю простежити обіг деревини від місця заготівлі до її реалізації на експорт.

«Це рішення стане запобіжником незаконним вирубкам лісів та непрозорості ринку деревини. Тепер жоден кубометр лісу не «загубиться» та буде внесений у електронну систему обліку деревини», – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець.

Лісорубний квиток – це дозвільний документ на заготівлю деревини. Він містить всю необхідну інформацію щодо кубатури, матеріально-грошової оцінки, характеристики деревини та інше. За 2022 рік Держлісагентство видало близько 38 тисяч квитків, за 2021 рік – майже 59 тисяч квитків.

Е-лісорубний квиток видаватиметься на кожну окрему ділянку, де планується заготівля, і буде містити інформацію про всі види рубок. Дія електронного документу поширюється на всіх лісокористувачів.

Що змінюється при переході на електронний лісорубний квиток:

– будуть усунені корупційні ризики, які існували під час дії паперового лісорубного квитка;

– електронний лісорубний квиток дозволяє зберігати точну інформацію про рубки в лісах. Це забезпечить контроль за лісокористуванням та запобігає незаконним рубкам;

– електронний лісорубний квиток можна отримати швидко та зручно, без потреби відвідувати управлінь Держлісагентства та ЦНАПів;

– отриманий лісокористувачем електронний лісорубний квиток автоматично вноситься на карту сайту ДП “ЛІАЦ” lk.ukrforest.com та в систему Електронного Обліку Деревини;

– на зміну розрізненим паперовим базам лісорубних квитків приходить єдина електронна база даних.

Сертифікат про походження деревини, який необхідний експортерам, тепер також можна буде отримати в електронному вигляді. Якщо раніше бізнесу для підтвердження легальності деревини потрібно було фізично подати заяву, зібрати документи, подати їх на оформлення, а потім забрати в паперовому вигляді, тепер це можна буде зробити онлайн.

Згідно з рішенням Уряду зміни вступають у дію з 1 червня з 2023 року.

Джерело: Урядовий портал

Поширити статтю