Зустріч в Офісі Президента щодо реформи лісового господарства

149 Views
Фото: УАМ

11 травня 2023 відбулася зустріч в Офісі Президента щодо реформи лісового господарства, куди було запрошено народних депутатів та представників бізнесу, зокрема Українську Асоціацію Меблевиків, Європейську Бізнес Асоціацію, Асоціацію “Біржові та електронні майданчики” тощо.

Реформу обговорювали понад 10 років, але лише зараз команда Президента перейшла від слів до справи і впоралась з задачею. Україна вміє проводити реформи, про що свідчить успішний процес реформи лісової галузі, проведений під час війни.

Володимир Патіс, Президент УАМ, підняв питання мотивації керівників лісгоспів в межах реформи та боротьби з корупцією. На що отримав відповідь від Заступника керівника офісу президента Ростислава Шурми про встановлення КПІ і відповідну матеріальну винагороду.

Оксана Донска, членкиня Правління УАМ, керівниця виставки FUBE, наголосила на важливості зміщення акценту в стратегії розвитку економіки з експорту пиломатеріалів на експорт меблів, як продукції з вищою доданою вартістю.

Юрій Болоховець, керівник ДП “Ліси України”, розповідав про поточні результати реформування лісового господарства, аргументуючи показниками обсягів заготівлі та отриманого прибутку державним підприємством.

Нова реформа запроваджує в Україні європейську модель розділення контролюючої та господарської функцій, що підтримана європейськими партнерами. Господарче управління лісовою галуззю сконцентровано на центральному рівні, що дозволило створити якісну та ефективну команду менеджерів, залучати інвестиції та швидко реалізовувати масштабні задачі. Результати реформи були помітні вже після першого кварталу, коли прибуток був більше, ніж довоєнний. Причинами успіху були перезавантаження управлінської команди, скоординована та гнучка економічна політика, прозора реалізація та закупівлі, оптимізація витрат, скорочення зайвого адміністративного апарату, посилення контролю за керівниками на місцях та детінізація. Реформа не означає можливості роздержавлення лісового фонду, держава зберігає абсолютний контроль, а ліса захищені.

Метою реформи є наздогнання Польщі та країн Балтії за рівнем ефективності та технологій, підготовка інфраструктури та ресурсів для залучення інвесторів, розширення виробництва та повоєнної відбудови країни.

Українська Асоціація Меблевиків

Поширити статтю