Metsä Wood активно інвестує в майбутнє – будівельні матеріали на основі деревини

186 Views
Фото: Metsä Wood

Боротьба зі змінами клімату вимагає радикальної зміни будівельних матеріалів. Metsä Wood разом із партнерами досліджує та розробляє рішення на основі деревини, які доповнюють і замінюють будівельні матеріали з інтенсивним викидом вуглецю. Передбачається, що завдяки інноваціям вдасться значно знизити викиди CO2  будівель.

Як кажуть у Metsä Wood, за оцінками, на будівництво припадає 37% викидів CO2 у світі. Необхідна сувора реорганізація будівельного процесу, оскільки кількість сировини, що використовується для будівництва, за прогнозами, подвоїться до 2060 року, причому сталь і бетон вже зараз є основними джерелами глобальних викидів парникових газів.

“Більша частина вуглецевого сліду будівництва припадає на будівельні матеріали. Будівельна галузь зараз шукає більш стійкі альтернативи, тому ми спостерігаємо зростаючий інтерес до будівельних матеріалів на основі відновлюваної сировини”, – розповідає Яакко Анттіла, виконавчий віце-президент компанії Metsä Wood.

Використання в будівництві деревини, що походить з лісів зі сталим менеджментом, є ефективним способом зменшення ваги будівлі та викидів CO2 протягом усього життєвого циклу. Замінюючи сталь і бетон деревиною, можна досягти економії викидів без шкоди для структурних характеристик, вогнестійкості та звукоізоляції. Деревина також має унікальну здатність зберігати вуглець, а використання деревини замість бетону дає змогу зменшити залежність будівельного процесу від видобутку невідновлюваних ресурсів, таких як пісок і гравій, які пов’язані зі згубним впливом на біорізноманіття.

Наразі Metsä Wood разом зі своїми партнерами розробляє різні види рішень для зменшення вуглецевого сліду будівель та збільшення можливостей зберігання вуглецю. Наприклад, компанія ініціювала міжгалузеву співпрацю для створення синергетичних переваг шляхом поєднання бетону та деревини в майбутніх будівельних конструкціях. Підраховано, що гібридний стіновий елемент, який поєднує бетон і Kerto LVL, може зменшити вуглецевий слід на 70% порівняно з традиційним бетонним стіновим елементом.

Поширити статтю