Тепер послуги із заготівлі деревини – на Prozorro.Продажі.

149 Views
Фото: Facebook Юрія Болоховця

ДП “Ліси України” починає наступний етап антикорупційної програми – послуги із заготівлі деревини тепер на Prozorro.Продажі.

Про це повідомив т. в. о. генерального директора ДП “Ліси України” Юрій Болоховець у Facebook”: “Починаємо наступний етап антикорупційної програми! Послуги із заготівлі деревини тепер на Prozorro.Продажі. У четвертому кварталі стартує пілотний проєкт по декількох регіонах. З наступного року заготівлю плануємо повністю переводити на відкриті торги. Це декілька мільярдів гривень на рік, які лісгоспи витрачали на підрядників за прямими договорами”.

Як йдеться в дописі керівника ДП “Ліси України”, наразі фахівці підприємства аналізують ринок та працюють над розробкою технічних вимог.

Від переходу на Prozorro в ДП “Ліси України” очікують:

– створення конкурентного ринку, залучення максимальної кількості гравців;

– інвестицій у сучасну техніку і нові технології;

– додаткових робочих місць;

– збільшення відрахувань у бюджети всіх рівнів;

– зменшення випадків незаконної заготівлі;

– зростання якості виконання робіт.

У своєму дописі Юрій Болоховець зазначає, що на першому етапі антикорупційної реформи у державному лісовому господарстві було заборонено прямі договори і передано реалізацію деревини на спеціалізовані біржі. На другому – переведено на Prozorro основні закупівлі ДП “Ліси України” – від палива до будівництва доріг. На третьому етапі – ДП “Ліси України” відмовилися від нерентабельних переробних виробництв та почали передавати їх у Фонд державного майна.

“Заготівля через Prozorro стане четвертим етапом антикорупційної програми, – повідомив керівник ДП “Ліси України”. – Антикорупційна програма “Лісів України” включає і багато інших заходів. Ми посилюємо інструменти контролю, переводимо їх у електронну форму. Зменшуємо частку готівкових розрахунків. Проводимо аудит роботи керівників у регіонах. Але раз і назавжди проблему корупції можна подолати лише інституційними реформами. Створенням системи, яка мінімізує «фактор чиновника», яка запроваджує прозорі та відкрити правила гри для бізнесу”.

Поширити статтю