УКРАЇНСЬКА ЕНЕРГЕТИЧНА БІРЖА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНОМУ КОНГРЕСІ ДЕРЕВООБРОБНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

139 Views
Фото: www.economistua.com

11 вересня у місті Познань (Польща) відбувся X Міжнародний конгрес деревообробної промисловості на якому були присутні понад 100 компаній-представників галузі з Фінляндії, Швеції, Японії, Німеччини й Австрії. Взяв участь у заході й заступник генерального директора Української енергетичної біржі Костянтин Шевчук. Про це повідомляє інформаційно-аналітичний портал EconomistUA.

В рамках Конгресу відбулась окрема панель присвячена питанням деревообробної галузі України. Нашу країну також представили народний депутат України Олександр Матусевич, виконавчий директор ДП «Ліси України» Ігор Лицур та голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв.

Як зазначили представники української делегації, Польща пройшла шлях становлення деревообробної галузі 10-12 років тому, отже Українські підприємства та компанії можуть перейняти корисний досвід своїх закордонних колег й уникнути помилок у процесі розвитку.

Костянтин Шевчук розповів присутнім про розвиток біржової торгівлі деревиною в Україні. Зокрема він зазначив, що становлення організованого ринку деревини розпочалось з набуттям чинності у липні 2021 року Законів України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та «Про товарні біржі».

«Якщо раніше ринок деревини був непрозорий, учасники переважно укладали прямі контракти, що призводило до створення корупційних схем, то з набуттям чинності нових нормативно-правових актів торгівля деревиною вийшла з тіні. Наразі всі торги ресурсом відбуваються на ліцензованих товарних біржах. Вони відкриті, конкурентні та доступні кожному. Це дозволило стабілізувати ринок, зробити його прогнозованим та розширити спектр біржових продуктів. Також на ліцензованих товарних майданчиках діють аналітичні сервіси та наявні індекси середньозважених цін. Це допомагає учасникам зорієнтуватися на ринку, зважити свій діловий потенціал та зробити вигідні операції купівлі-продажу. Наявний й постторговий сервіс до якого входить процес контролю відвантаження реалізованого ресурсу новому власнику. Така процедура значно сприяє виконанню договорів сторонами», – розповів Костянтин Шевчук.

Джерело: EconomistUA

Поширити статтю