МФДО «Відновлення та розвиток лісів України» обговорило реформу лісової галузі із представниками асоціацій органів місцевого самоврядування

170 Views
Фото: МФДО «Відновлення та розвиток лісів України»

Під час виїзного засідання на Волині МФДО «Відновлення та розвиток лісів України» обговорювало реформу лісової галузі з представниками Всеукраїнської асоціації громад, Асоціації міст України, Української асоціації районних та обласних рад та Асоціації об’єднаних територіальних громад.

Свої думки з цього приводу МФДО «Відновлення та розвиток лісів України» висловило у Facebook.

«Як відомо, започаткована Указом Президента лісова реформа передбачає створення єдиної національної лісогосподарської системи з єдиним оператором. Без «сірих зон» у вигляді агролісгоспів, військових лісгоспів та «інших» лісокористувачів, – йдеться у повідомленні МФДО «Відновлення та розвиток лісів України». – Багато громад підтримують передачу лісу національній компанії. Але за наступних умов:

– збільшення надходження до місцевого бюджету;

– збереження робочих місць, підвищені зарплати місцевим працівникам;

– соціальних програм по забезпеченню населення дровами;

– сировини для виробництва дрібним місцевим переробникам.

Вимоги підтримуємо і вже формуємо та систематизуємо перелік умов та запобіжників, які висуваються громадами.

Але деякі голови запевняють, що можуть господарювати у місцевих лісах і власними силами. Хтось хоче зберегти преференції місцевим переробникам. Комусь потрібен безкоштований ресурс для соціальних програм. Дехто переконує, що лісгосп буде заробляти кошти для громади.

Мотивація зрозуміла.

Проте чи готові комунальні лісгоспи грати за рівними для всіх лісокористувачів правилами? Реалізовувати деревину виключно через біржові торги? Інвестувати на рівні з господарствами ДП «Ліси України» в охорону, захист, догляд, відтворення лісів, будівництво лісових доріг, створення рекреаційних пунктів?

Прямої відповіді на ці питання опоненти реформи уникають.

А це важливо.

Бо вимоги до всіх лісових господарств будуть поступово посилюватися. Як і контроль. Так чи інакше «сірої зони» скоро не стане. Ліс може перетворитися для громади на важкий дотаційний тягар. Замість того, щоб бути донором місцевого бюджету. Адже єдина державна лісова компанія вже сьогодні інвестує у програми розвитку регіонів мільярди гривень із власного прибутку. А після корпоратизації та залучення зовнішнього фінансування зможе інвестувати десятки мільярдів.

Тому відверто не просту дискусію та обмін думками з шановними представниками місцевого самоврядування обов’язково продовжимо.

Маємо разом знайти і узгодити баланс інтересів між інтересами громади та держави. Всі ми патріоти нашої держави і неодмінно сформуємо спільну позицію!»

Поширити статтю