Мільйон дерев за 24 години: озеленимо країну разом

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України та благодійною організацією «Благодійний фонд «Озеленення України» розпочинають спільний проект із озеленення України.
Проєкт має на меті привернути увагу до стану екосистеми України, а також є акцією, спрямованою на боротьбу з кліматичними змінами. Спільна мета проекту – висадити 1 000 000 дерев за 24 години по всій Україні.

«Міністерство підтримує еко-ініціативу Благодійного фонду «Озеленення України», яка несе світлу енергію в українське суспільство, пропагує впровадження екологічно збалансованого способу життя, збереження та примноження природних екосистем країни. Ця акція має об’єднати зусилля влади, бізнесу, громадських активістів», – зауважив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Богдан Боруховський.

На його думку, висадка дерев – це найпростіший спосіб боротьби з кліматичними змінами, які відчувають всі.

«Ми, як міністерство хочемо підкреслити, що кліматичні зміни є величезними загрозами, проти яких повинні згуртуватися всі українці, кожен повинен зробити свій внесок для боротьби зі змінами клімату», – додав Боруховський.

За словами представника Мінекології, попри те, що Держлісагентство проводить систематичні заходи з висаджування дерев, міністерство долучиться до акції громадських активістів та підкреслить всю важливість таких ініціатив.

Боруховський повідомив, що в межах проєкту, 17 жовтня в Києві відбудеться висадка дерев у Національному природному парку «Голосіївський».

«Це будуть листяні породи, на місці санітарних рубок, які були проведені раніше. Приєднатися можуть всі бажаючі та небайдужі», – анонсував заступник міністра.

За його словами, подальший догляд за висадженими деревами забезпечить Держлісагентство.

Крім того, участь у презентації запланованої акції взяли партнери проекту Сергій Гайдайчук – президент СЕО Club Ukraine, Василь Кузьович – голова Державного агентства лісових ресурсів України та Ганна Крисюк – голова благодійної організації «Благодійний фонд «Озеленення України».

Чому це важливо?

Як зазначають організатори проєкту,  протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів. Нині за лісистістю наша країна посідає передостаннє місце в усій Європі. Ліси в нашій державі займають приблизно 9 млн га, тобто 15% її території.

Знищення лісів призвело не лише до дефіциту деревини для промисловості України, –  почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на Півдні та Сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

Висаджування 1 млн дерев в Україні – це частина глобальної ініціативи з висаджування дерев у 100 країнах світу.

Поширити статтю