Міндовкілля затвердило методику визначення шкоди та збитків, заподіяних лісовому фонду внаслідок збройної агресії рф

220 Views
Фото: Державна екологічна інспекція Поліського округу

В Україні порахують збитки державному лісовому фонду, а також приватним лісокористувачам та користувачам мисливських угідь внаслідок збройної агресії рф.

Як повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міндовкілля затвердило методику визначення шкоди та збитків, заподіяних лісовому фонду внаслідок збройної агресії рф.

За цією методикою визначатимуть шкоду, завдану земельним ділянкам лісогосподарського призначення, захисним насадженням лінійного типу, лісовим розсадникам, лісовим культурам та мисливським угіддям, йдеться у повідомленні.

До прикладу, у розмір збитків включатимуть втрати лісових насаджень, а також:

  • втрати від пошкодження заготовленої лісопродукції;
  • неотримані доходи лісокористувачів;
  • втрати мисливських господарств внаслідок знищення або пошкодження вольєрів, інших біотехнічних споруд, мисливських тварин тощо.

Обраховуватимуть шкоду і за знищення чи пошкодження гнізд, нор, іншого житла тварин, бобрових загат тощо. 

Як запевняють у міністерстві, у методиці детально прописано, яким чином здійснюватимуть підрахунки та за якою процедурою.

“Це вже п’ята розроблена міністерством методика визначення шкоди, завданої українському довкіллю від дій агресора. На черзі ще дві – щодо обрахунку збитків надрам та територіям і об’єктам природно-заповідного фонду України. Ми прагнемо, щоб окупант сповна сплатив за своє свавілля. Враховуючи ту кількість злочинів, яку рф щодня вчиняє на нашій землі, відшкодовувати борги перед українським народом росіянам доведеться не один десяток років”, – прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. 

У Міндовкіллі нагадують, що за 8 місяців війни шкода українському довкіллю від дій рф вже перевищила 1,3 трлн грн, або понад 37,3 млрд євро.

З 24 лютого бойові дії відбувались в лісах на площі майже 3 млн га. Нині під окупацією та бойовими діями знаходиться близько 450 тис. га лісів. Пожежами знищено понад 13 тис. га лісів.

Орієнтовна шкода, завдана лісогосподарським підприємствам, повідомляють у міністерстві, становить 19,4 млрд грн.

Поширити статтю