Польські експортери все чіткіше помічають потенціал ринку США як місця продажу польських меблів.
Самі американські імпортери та дистриб’ютори теж починають охочіше дивитися на «наші» регіони Європи в пошуках нових постачальників, зазначають у B + R Studio, яка вже тривалий час професійно займається аналізом польської меблевої галузі.
Це відображається у показниках, і варто простежити, як змінювався експорт меблів до США у вартісному вираженні за останні кілька років.
Як зазначають у B + R Studio, згідно з даними Євростату, вартість експорту польських меблів до США у 2018-2020 роках становила 385, 367 та 345 млн євро відповідно. Таким чином, можна помітити тенденцію до зниження експорту . Проте ситуація змінилася у 2021 році, коли вартість експорту польських меблів до США склала 432 млн євро , що означає зростання на 25% порівняно з 2020 роком. Останні дані Євростату за 2022 рік виглядають ще цікавіше. Лише за січень-серпень експорт польських меблів до США склав 384 млн євро, що майже стільки ж, скільки за весь 2018 рік.
За попередніми прогнозами B + R Studio, 2022 рік завершиться вартістю експорту польських меблів до США, яка перевищить 500 млн євро. Таким чином, США зміцнять свої позиції на першому місці серед найбільших імпортерів польських меблів з-поза меж Європи та на 6-му місці серед імпортерів польських меблів загалом.
В цілому, експорт польських меблів до Сполучених Штатів значно зріс за останні два роки, зазначають у B + R Studio. Зростаючий взаємний інтерес польських виробників та американських дистриб’юторів меблів є фактом, про який говорять не лише слова, але й великі цифри, і все вказує на те, що в майбутньому вони будуть ще більшими.
Цілком логічно постає питання: чим польські меблі відрізняються від американських і чому американці так охоче їх купують?
За інформацією B + R Studio, основним постачальником меблів у США є Китай, але високі транспортні витрати та торговельна війна призводять до того, що американські дистриб’ютори меблів дедалі частіше шукають інших постачальників, щоб задовольнити величезні потреби цього надзвичайно гнучкого ринку.
Польща, як один із найбільших виробників та експортерів меблів у світі, має потенціал отримати значну частку в постачанні меблів на американський ринок. Як вже зазначалося вище, США є найбільшим імпортером польських меблів за межами Європи. Відтак експерти B + R Studio вирішили придивитися до дизайну меблів, які пропонують великі американські меблеві магазини.
Отож, переглядаючи пропозиції американських магазинів, експерти B + R Studio помітили, що американці вибирають дивани та модульні меблі класичного дизайну, з численними м’якими подушками. Однак, купуючи крісла, вони набагато відкритіші до більш сучасного дизайну та яскравіших кольорів.
В B + R Studio також звернули увагу на те, що американські тумби під телевізор, домашній кінотеатр чи інші електронні аксесуари хоч візуально часто дуже схожі на польські, але значно вищі. І в Польщі, і в США найпопулярніші такі тумби, обладнані відкритими полицями, шухлядами та дверцятами. Варто також відзначити, що в США все більше прихильників завойовують тумби під телевізор з електрокаміном або розсувним дверним механізмом, який також виконує роль декору і розташовується зовні цього предмету меблів.
За матеріалами B + R Studio