На чемпіонат – лише найкращі

У вересні в Польщі відбудеться 32-й Всесвітній чемпіонат звалювальників лісу, який організовує Міжнародна асоціація вальників лісу (IALC). Допоки кандидати у національну збірну України до нього готуються, ми вирішили поговорити із Володимиром Каленіченком, головним спеціалістом в управлінні використання лісових ресурсів та науки Державного агентства лісових ресурсів України та одним із керівників збірної України, щоб отримати інформацію із перших уст.

– Розкажіть, будь ласка, про всесвітні змагання, які відбудуться цієї осені.

– Україна з 2002 року бере участь у світовій першості. Наступний чемпіонат світу відбуватиметься в Польщі восени – з 8 по 11 вересня. Цьогоріч кандидатами у збірну України, мабуть, вперше стали найвправніші за результатами двох останніх чемпіонатів України звалювальники лісу. Саме серед них ми вирішили здійснити відбір, щоб визначити найкращих. За одним результатом не можна робити висновок про вміння того чи іншого звалювальника лісу, а коли триває етап підготовки, зборів, коли буде зроблено 6 чи 10 замірів, тоді й можна обрати найкращого, який гідно представлятиме збірну України на чемпіонаті світу.

– Як формується склад національної збірної?

– Згідно з вимогами чемпіонату світу у складі національної команди має бути три учасники-професіонали і один юніор. От ми й вибрали під час останніх двох чемпіонатів України 6 професіоналів, які посіли найвищі місця, і, знаючи їх потенціал, дійшли висновку, що вони на сьогодні – одні із найкращих. Також ми відібрали двох юніорів. Серед цих восьми найкращих ми й оберемо чотирьох, які й представлятимуть Україну на Всесвітньому чемпіонаті звалювальників лісу.

– Професіонали, які є учасниками збірної, – це переможці обласних змагань чи для них організовують окремі змагання?

– Вони є переможцями обласних змагань, але вже протягом 10 років беруть участь у Всеукраїнських змаганнях звалювальників лісу і демонструють загалом стабільні високі результати, завжди є в переліку найкращих. Гадаю, ми не помилилися, що вибрали саме їх.

– У вас зараз в ДП «Радехівське ЛМГ» тренувальний збір?

– Так, після обласних змагань Львівщини ми ще протягом 5–6 днів будемо наполегливо готуватися до Всесвітніх змагань. Удосконалюватимемо майстерність у кожній вправі. А за підсумками цих зборів і визначимо, хто із цих восьми звалювальників найкращий.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Оксана ОПРИСК

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь