Сімейний піддонний бізнес перейшов на промислове обладнання Wood-Mizer

Tags: 151 Views

За останні 40 років сімейна лісопилка Coomer & Sons виросла зі стартапу в маленькому гаражі до великої комерційної організації, яка щоденно виготовляє тисячі піддонів. Всі ці роки компанія працювала з різним обладнанням, але сьогодні тут розпилюють деревину на трьох новітніх промислових комплексах Wood-Mizer WM4000 і двох горизонтальних стрічкових багатопилах HR1000 (розпилюють брус на тарну дощечку).

Лісопилка Coomer & Sons («Кумер і сини») є прикладом успішного подолання економічних труднощів, і навіть пожежа, що спіткала підприємство, врешті решт сприяла модернізації й розробці надійнішої бізнес-моделі.

Історія зростання

Заснована Чарльзом Кумером у 1978 році, лісопилка дотепер залишається сімейною власністю. Бізнес почався у невеликому гаражі в містечку Франкфорт штату Індіана із чотирма співробітниками, які вручну виготовляли приблизно 75 піддонів за день. У 1980-ті й 90-ті роки фірма Coomer & Sons швидко розросталася, переміщаючись у більші будівлі, де вони почали використовувати автоматизоване виробниче обладнання, щоб не відстати від попиту на продукцію. У цей час компанія розвила тісні зв’язки з фірмою Wood-Mizer, чия штаб-квартира знаходиться поблизу, у місті Індіанаполіс, усього за 45 миль (майже 73 км) від Франкфорта. Родина Кумер працювала на верстатах Wood-Mizer кілька десятиліть, з тих часів як  вони придбали одну з перших багатоголовкових пилорам MultiHead на початку 1990-х. Coomer & Sons стала цінним партнером для Wood-Mizer: на їхньому виробництві багато разів проходили випробування прототипи обладнання і стрічкових пилок.

У 2007-му засновник компанії Чарльз Кумер залишив цей світ, і його син Джефф очолив компанію – саме напередодні економічної кризи, що обвалила світову економіку. Незважаючи на труднощі Coomer & Sons залишалася прибутковою навіть у такий несприятливий час. Вони адаптували бізнес-модель, запропонувавши своїм клієнтам вживані піддони і підприємства, які заощаджували на чому тільки можна, були раді скористатися цією можливістю. «Коли економіка була слабкою, ми почали ремонтувати вживанні піддони, і десь за рік це перетворилося у повномасштабний процес з обсягом продажів 1,5 млн піддонів, – згадує президент компанії Джефф Кумер. – Бізнес розвивався дуже швидко. Але тут нема чому дивуватися, адже тоді всі хотіли заощадити хоч небагато коштів». Потім наступив час диверсифікованості, і до свого основного продукту, нових піддонів, компанія Coomer & Sons додала постачання автомобільних фільтрів, пластмас, шин і багато іншого для клієнтів на глобальних ринках. У поєднанні ринкові цикли цих продуктів забезпечують стійкий попит. Окрім нових і вживаних піддонів Coomer & Sons виготовляє термічно оброблені піддони для міжнародної логістики й пропонує побічні продукти виробництва, такі як дрова з деревних відходів і обрізків.

2.	Coomer & Sons випускають близько 3000 піддонів щодня на своєму виробництві в місті Франкфорт штату Індіана

Coomer & Sons випускають близько 3000 піддонів щодня на своєму виробництві в місті Франкфорт штату Індіана

Успіх сімейного бізнесу тривав до червня 2014 року, коли на виробництві трапилася трагічна пожежа унаслідок якої вщент згоріли цех і все обладнання. Люди не постраждали, але бізнес зазнав значних втрат. До пожежі компанія використовувала циркулярний верстат і дві старі моделі промислових пилорам Wood-Mizer. Із цим устаткуванням вони виготовляли 1500 піддонів за день, але Джефф вважав, що є можливості збільшити збут, і придбав виробниче приміщення. У наступні півроку в новому цеху були встановлені три лісопиляльних комплекси Wood-Mizer WM4000 з конвеєрами й два горизонтальних стрічкових багатопили HR1000. «Ми вирішили замінити циркулярну пилку на стрічкову і я думаю, це був розумний вибір, тому що тепер, коли в нас ці три стрічкових пилорами (WM4000), ми бачимо результат: набагато менше відходів і більший прибуток», – стверджує Джефф. Сьогодні на Coomer & Sons щодня розпилюють до 42,5 м3 деревини дуба, ясена, клена, платана, тополі й виготовляють із цього матеріалу більше 3000 піддонів. Це вдвічі більше їхніх колишніх результатів із циркулярною пилкою й двома стрічковими верстатами. Компанія продовжує нарощувати обсяги й планує додати промисловий верстат Wood-Mizer WM1000 цього року. Таке поповнення дасть змогу розпилювати гігантські колоди діаметром до 170 см.

4.	Стрічковий багатопил Wood-Mizer HR1000 із чотирма пиляльними головками розпилюють брус на тарну дощечку

Стрічковий багатопил Wood-Mizer HR1000 із чотирма пиляльними головками розпилює брус на тарну дощечку

Виробництво піддонів

Спочатку колоди обкорюють, а потім транспортують у цех для розпилювання. Після вивантаження вони проходять через один із трьох верстатів WM4000, що використовується для первинного брусування, і брус по конвеєру направляється до зеленого ланцюга. Далі брус обрізають і торцюют в розмір, після чого відправляють на один із двох багатоголовкових верстатів, де його розпилюють на тарну дощечку – вихідний матеріал для піддонів. Готові піддони або відвантажують замовникам у той же день, або складують на виробництві, площа якого більше 8 тис м2.

5.	Coomer & Sons обрало стрічкові пилорами Wood-Mizer WM4000, щоб збільшити вихід готової продукції й наростити обсяги виробництва тарної дошки

Coomer & Sons обрало стрічкові пилорами Wood-Mizer WM4000, щоб збільшити вихід готової продукції й наростити обсяги виробництва тарної дошки

Оператор брусувального верстата Трой Шиммель працює в Coomer & Sons уже 15 років і стверджує, що на WM4000 просто «цікаво працювати». Порівняно зі старими верстатами Wood-Mizer, WM4000 розпилює колоди значно швидше, а його гідравліка набагато функціональніша, характеризує обладнання Трой. «Я можу розпилювати колоди більших розмірів, а ланцюговий перевертач обертає колоди у двох напрямках, – пояснює Трой переваги. – Окрім того, на цих верстатах три бічних упори замість двох, а це дає змогу точніше фіксувати колоду на станині». Джефф говорить, що верстати WM4000 є невід’ємною складовою виробництва піддонів і вказує на точність комп’ютера Setworks, що забезпечує ефективність пиляння: «WM4000 – це чудові верстати. Я думаю, Wood-Mizer довів усім, що можна взяти менше деревини й зробити з неї більше продукції кращої якості. Важка пилорама зовсім не значить гарна пилорама. Простота обладнання Wood-Mizer – ось що відіграє важливу роль».

Coomer & Sons використовує стрічкові пилки Wood-Mizer і має верстати для їх загострення. Джефф говорить, що, маючи дільницю загострення, вони заощаджують кошти на доставці і перегострюють пилку до чотирьох разів перш, ніж замінити її. До речі, Coomer & Sons стало випробувальним полігоном для нової пилки Vortex від «Wood-Mizer». «Пилка Vortex видаляє 98–99% тирси з поверхні тарної дощечки. Порівнянні зі звичайною стрічковою пилкою це вражаючий результат, – розповідає Джефф. – У нас є великий замовник-виробник фільтрів, для якого важливо, щоб на піддонах не було тирси і деревної пилюки, бо вони можуть засмітити фільтри. Наше завдання – забирати 100% пилюки. Якщо б ми не змогли цього  зробити, то втратили б клієнта». Зараз «Coomer & Sons» вживає численних заходів для випуску «чистих» піддонів, використовуючи пилососи й очищаючи зібрані піддони вручну щітками. З новими пилками Vortex можна зменшити затрати праці й часу, пов’язані з видаленням тирси з кінцевого продукту.

Нова розробка компанії Wood-Mizer – стрічкова пилка Vortex н

Нова розробка компанії Wood-Mizer – стрічкова пилка Vortex не тільки якісно розпилює колоди, але й видаляє деревний пил з поверхні дощок

Сімейний бізнес

Джефф посідає посаду президента сімейної компанії останні десять років, а кілька членів родини Кумер відіграють ключові ролі в бізнесі, включаючи дружину Джеффа Кетлін і сина Джеффрі. «Іноді це важко – виконувати так багато ролей, – ділиться Джефф. – Тут ти дідусь, ту тато, а тут роботодавець. Але я б не проміняв своє життя ні на яке інше». Брати Джеффа, Кріс і Денніс, разом із племінниками Сетом і Ендрю теж працюють у компанії. «У бізнесі необхідні надійні співробітники, – вважає Джефф. – Без цих людей справа не пішла б так гладко».

1.	Брати Кріс, Джефф і Денніс Кумер (зліва направо) нині відіграють ключові ролі в сімейному бізнесі Coomer & Sons

Брати Кріс, Джефф і Денніс Кумер (зліва направо) нині відіграють ключові ролі в сімейному бізнесі Coomer & Sons

Коли мова заходить про поради для ведення бізнесу, Джефф каже: «Іноді, обставини складаються так, що ви, замахнувшись на великий шматок, у підсумку отримуєте суцільний головний біль замість прибутку. Я вважаю, що краще зробити крок назад, знайти гарну нішу посередині, і тоді ваша фірма продовжить процвітати».

Довівши свою здатність адаптуватися до змін на ринку, Coomer & Sons налаштована на подальший розвиток. «Піддони може робити кожен, великі знання тут не потрібні, – каже Джефф. – Тому ми продаємо не піддони, а сервіс. Ми завжди виготовляємо продукцію в термін і орієнтуємося на вимоги клієнтів. У нас чудова сервісна служба. З таким підходом до справи нас неможливо замінити».

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь