На ринок виробів з деревини в Німеччині впливає важка ситуація в будівельній галузі

161 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: UAWP

Ринок виробів з деревини в Німеччині перебуває під тиском обмеженого попиту, що спричиняє падіння продажів. Німецька асоціація торгівлі деревиною GD Holz вказує, що головною причиною цього є важке становище будівельного сектора.

Про це повідомляє польський деревообробний портал Drewno.pl із посиланням на GD Holz.

Так, у січні-липні 2023 року вартість реалізації найважливіших сортиментів лісопродукції у Німеччині була на 14% нижчою, ніж торік. Зменшення продажів пояснюється низьким попитом і падінням цін.

На думку GD Holz, важливою причиною ослаблення в будівельному секторі є невизначеність навколо запланованих змін у законодавстві, пов’язаних з енергоємністю будівель. Відсутність чітких заяв щодо кінцевих вимог, які має запровадити новий закон, призводить до значного небажання інвестувати в будівництво та реконструкцію, що своєю чергою спричиняє різке зменшення кількості нових дозволів у секторі житлового будівництва.

Через важку економічну ситуацію найближчими місяцями німецьким деревообробникам доведеться не просто. Лише 20% щомісячно опитаних компаній-членів асоціації GD Holz вказують, що продажі залишаться на минулорічному рівні.

Також у GD Holz зауважують, що є нагальна потреба в тому, щоб політики забезпечили більшу прозорість, особливо щодо закону про енергоємність будівництва. Це поклало б край невпевненості споживачів.  Не можна ускладнювати будівництво, а отже, робити його дорожчим за допомогою ще більшої кількості розпоряджень та приписів, вважають у GD Holz .

Поширити статтю