На Закарпатті будують одне із найбільших деревообробних підприємств в Україні

487 Views
Фото: Facebook Віктора Микити

На Закарпатті на території Батівської ТГ заклали символічну капсулу під будівництво одного з найбільших підприємств деревообробної галузі України – виробничо-перевантажувального комплексу «БФ ТЕРМІНАЛ» та фактично розпочали його будівництво.

«У найближчій перспективі він сформує новий кластер у регіоні й дасть потужний імпульс для розвитку наших громад і територій», – зазначив у дописі на своїй Facebook-сторінці начальник Закарпатської ОВА Віктор Микита.

За словами очільника Закарпатської ОВА, інвесторами проєкту виступили Коростенський завод МДФ та Українська холдингова лісопильна компанія.

«Компанії, котрі вкладають у наш регіон близько 8 млрд грн, здійснюють свою діяльність в Україні та залишаються лідерами з ринковою часткою більше 30%. Продукція має належні сертифікати, власну торгову марку й експортується більш ніж у 30 країн світу. Одним із їхніх великих замовників є відома міжнародна компанія IKEA, з якою налагоджене взаємовигідне співробітництво», – написав Віктор Микита.

Як йдеться у дописі начальника Закарпатської ОВА, проєкт передбачає створення логістичного та виробничого кластера в Батівській громаді, основним видом діяльності якого буде перевезення, обробка деревини й експорт кінцевої продукції з високою доданою вартістю. На заводі будуть встановлені сучасні автоматизовані та високоефективні технологічні лінії німецьких компаній.

Фото: Facebook Віктора Микити

На початкових етапах підприємство забезпечить близько 2 тис. робочих місць з перспективою збільшення кількості до 4 тис. робочих місць пропорційно до зростання обсягів замовлень та розширення виробничої інфраструктури. Заробітна плата працівників залежно від кваліфікації стартуватиме від 20 тис. грн.

Також Віктор Микита повідомив, що виробництво на Закарпатті й багатомільйонні інвестиції дозволять збільшити виробничі потужності компанії до 700 тис. куб. м на рік і вийти на перспективні ринки Азії та Африки, забезпечивши передові технологічні можливості для випуску продукції нового формату, а встановлення додаткової лінії суттєво збільшить питому вагу експортних продажів у структурі реалізованих товарів.

Водночас зазначається, що проєкт створить умови для подолання викликів щодо зміни логістичних шляхів через перекриття агресором морських портів України, та підвищення пропускної спроможності західних прикордонних переходів, пов’язаної передусім із необхідністю зміни ширини колії.

Трохи згодом Віктор Микита повідомив у Facebook, що на будівельному майданчику нового обʼєкта виробництва ПрАТ «КЗМДФ» і ТОВ «УХЛК» у Батівській громаді розпочали інженерні роботи зі зведення цехів. Для виконання першочергових завдань залучено десятки одиниць техніки та працівників.

«Разом із представниками інвесторів і ТГ оглянули хід будівництва, ознайомилися з планом та чергами виконання робіт, провели нараду щодо перспектив розвитку громади, яка сформує основу виробничого потенціалу завдяки місцевим фахівцям.

Важливо, що цей кейс не тільки про економіку, а й про соціальну та гуманітарну складові. Разом з інвесторами розробили концепцію розвитку громади, де підприємство спрямовуватиме кошти на будівництво дитячих садочків і шкіл. Також у межах програми Закарпатської ОВА щодо забезпечення житлом працівників нових підприємств зведуть житлові масиви з відповідною інфраструктурою та багато іншого. Водночас громада спрямовуватиме кошти, отримані від ПДФО підприємств, на розвиток дорожньої інфраструктури, покращення медичного обслуговування тощо.

Упевнений, що цей проєкт стане прикладом сучасного європейського підходу до підтримки громад і територій. Головним чинником тут є розвиток людського потенціалу завдяки зайнятості ТГ, фінансової спроможності кожної окремої родини та консолідації зусиль заради єдиної спільної мети. Водночас цей кейс є показником високої ефективності співпраці між регіональною владою і громадами, яка в умовах воєнного стану демонструє нашим європейським партнерам, що реформа децентралізації в Україні – це державна підтримка, розумні та виважені рішення, розподіл ризиків і якісна комунікація влади на всіх рівнях», – написав начальник Закарпатської ОВА.

Також до вашої уваги репортаж із місця події закарпатського телеканалу Перший Кабельний.

Поширити статтю