Найбільші імпортери м’яких меблів в Європі – Німеччина та Франція

97 Views
Фото ілюстраційне. З відкритих джерел

У рамках роботи над останнім звітом «Ринок м’яких меблів» аналітики B+R Studio проаналізували дані щодо м’яких меблів, зокрема, їх найбільших імпортерів в Європі у 2023 році.

Отже, за даними B+R Studio, за обсягами імпорту м’яких меблів у грошовому вираженні перші два місця у рейтингу найбільших імпортерів м’яких меблів в Європі посіли дві найбільші економіки Європейського Союзу – Німеччина та Франція: вони імпортували м’яких меблів у 2023 році на суму 2391,6 млн євро та 1621,6 млн євро відповідно. Проте в обох випадках імпорт м’яких меблів був значно меншим, ніж у 2022 році: у Німеччині він знизився на 17%, а в Франції – на 14%.

Третім найбільшим імпортером м’яких меблів у рейтингу, складеному B+R Studio, в 2023 році були Нідерланди, які задекларували імпорт м’яких меблів на суму 878,2 млн євро. В цьому випадку імпорт порівняно з 2022 роком впав аж на 17%.

Як показали вищенаведені дані, найбільші покупці м’яких меблів у Європі значно скоротили їх імпорт у 2023 році. Проте більш детальний аналіз показує, що це стосується переважно імпорту м’яких меблів з Китаю. Так, за даними B+R Studio, у 2023 році Німеччина, Франція та Нідерланди імпортували м’які меблі з Китаю на суму 353,8 млн євро, 389,1 млн євро та 278,0 млн євро відповідно, що означає величезне падіння імпорту м’яких меблів з цієї країни порівняно з 2022 роком – на 40%, 26% та 35% відповідно. Якщо брати Польщу, яка є на сьогодні найбільшим виробником м’яких меблів у Європі, то Німеччина та Франція зменшили імпорт м’яких меблів з цієї країни на 6% і 1%, а Нідерланди, навпаки, збільшили його майже на 4%.

Підводячи підсумок, у B+R Studio кажуть, що наведені дані ще раз підтверджують висунуту аналітиками компанії гіпотезу про те, що в умовах кризи та зниження попиту імпортери меблів зосереджуються на своїх найважливіших і територіально найближчих партнерах.

Поширити статтю