Німеччина: ціни на пелети на початку року стали ще нижчими

76 Views
Фото ілюстраційне. Фото: goldenpages.rv.ua

Опалювати деревними пелетами в Німеччині на разі дуже економічно вигідно: їх вартість на початку нового 2024 року знову трохи знизилася.

Як повідомляє Німецький інститут пелет (DEPI), 1 т деревних пелет в Німеччині зараз коштує в середньому €327,20. Це приблизно на 0,6% менше порівняно з попереднім місяцем. Одна кіловат-година тепла з пелет коштує 6,54 євроцента. Також опалення пелетами має значну цінову перевагу над опаленням викопним паливом: порівняно з мазутом – приблизно на 36%, а над природним газом – приблизно 34%.

Вартість палива у Німеччині. Джерело: DEPI

“Наразі пелети доступні в достатній кількості. Велика пропозиція призводить до привабливої ціни в січні, – пояснює керуючий директор DEPI Мартін Бентеле. – Це – хороша новина на початку року для тих споживачів, хто використовує пелети для опалення, оскільки вони можуть заощадити гроші на купівлі палива, а також бути впевненими, що поставки будуть гарантованими протягом останніх зимових місяців”.

Однак в DEPI зазначають, що через тривалу зимову погоду і пов’язану з нею ситуацію з попитом, в осяжному майбутньому слід очікувати збільшення термінів поставок і зростання цін на пелети.

Щодо регіональних цін в Німеччині на деревні пелети, то у січні 2024 року при умові купівлі обсягу 6 т вартість пелет на півдні Німеччини становить 323,21 євро/т. За нею йде центральна Німеччина з середньою вартістю пелет 325,43 €/т. У північній та східній Німеччині ціна за 1 т пелет становить €333,05.

Більші обсяги пелет (26 т) продаються на таких умовах: південь Німеччини – 307,19 €/т, центральна Німеччина – 308,63 €/т, на півночі та сході Німеччини – 316,87 €/т (всі ціни вказано з ПДВ).

Поширити статтю