Німеччина: у березні зберігається тенденція до зниження цін на пелети

175 Views
Фото ілюстраційне

У березні ціна на деревні пелети знову падає і залишається значно нижчою за нафту та газ.

Про це повідомляє Німецький інститут пелет (DEPI).

За даними DEPI, 1 т пелет коштує в Німеччині в середньому € 372,51. Це на 13,1% менше, ніж у попередньому місяці. Вартість пелет, зафіксована цьогорічного березня, досягла рівня березня 2022 року. Вартість однієї кіловат години тепла з пелет становить 7,45 цента. Цінова перевага над мазутом становить майже 25%, а над природним газом – близько 40%.

Вартість палива в Німеччині. Джерело: DEPI

«Високий попит з боку клієнтів влітку 2022 року явно став причиною екстраординарного зростання цін минулого року. Занепокоєння щодо вузьких місць у постачанні та холодної зими сильно вплинуло на поведінку покупців. Яскравим підтвердженням цього є ціна на пелети, яка знову впала в березні, коли все ще відбувається опалення. Ситуація нормалізується, і це відображається на ціні», – пояснює керуючий директор DEPI Мартін Бентеле.

Падіння ціни на пелети ще раз підтверджує велику цінову перевагу деревних пелет порівняно з викопним паливом, зазначають у DEPI.

Регіональні відмінності в ціні на пелети в Німеччині в березні 2023 року такі (за обсяг 6 т): у південній Німеччині деревні пелети коштують 361,52 євро/т і тому є найдешевшими. У центральному регіоні пелети доступні за 374,99 євро/т , у північній та східній Німеччині – 403,21 євро/т. Більші обсяги (26 т) продають на півдні Німеччини за 345,75 євро/т, у центральних регіонах – 354,27 євро/т, а на півночі та сході – за 381,95 євро/т (усі ціни вказано з ПДВ).

Поширити статтю