Німецька деревообробна галузь: обсяг продажів знизився вдвічі

77 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: HOHMANN Holzindustrie e.K.

Несприятливе економічне середовище мало значний негативний вплив на продажі німецької деревообробної промисловості в минулому році. За даними Федерації німецької деревообробної промисловості (HDH) із посиланням на дані Федерального статистичного управління, оборот галузі у 2023 році впав на 10,6% порівняно з 2022 роком до €40,4 млрд (до уваги бралися компанії з 50 і більше працівниками).

Про це повідомляє Федерація німецької деревообробної промисловості (HDH).

Як зазначають в HDH, двозначне падіння обороту у 2023 році відбулося переважно через події в ключових секторах німецької деревообробки. Наприклад, лісопиляльна промисловість зафіксувала падіння обороту більш ніж на 27% до €6,4 млрд . Продажі деревинних матеріалів, до яких відносяться ДСП і OSB, впали на 15,6% до €5,3 млрд. Найбільше падіння продажів у деревообробній промисловості у відсотковому вираженні в 2023 році було зафіксовано в секторі дерев’яної тари –  на 27,5% до €863 млн. Сектор дерев’яної тари, куди входять піддони, дерев’яні пакувальні ящики для продукції, яка йде на експорт, та кабельні барабани та котушки, вважається раннім індикатором економічних тенденцій через його важливість для логістики німецької промисловості. Тому різке падіння продажів у цьому секторі викликає особливе занепокоєння з огляду на загальний економічну ситуацію, кажуть у HDH.

Оборот німецької деревообробної промисловості у 2023 році. Джерело: HDH

Спад у німецькій меблевій галузі не є таким суттєвим у відсотковому вираженні – загалом оборот скоротився на 4,3% до €18,0 млрд. При чому в окремих сегментах меблів спостерігалися протилежні тенденції. Найбільш різке падіння відбулося в сегменті «Інші меблі», куди входять меблі для вітальні, їдальні та спальні, – тут продажі знизилися на 12,6% до €5,6 млрд. З іншого боку, продажі офісних меблів дещо зросли – на 2,6% до €2,3 млрд, зросли трохи і продажі меблів для торгівлі та інших меблів на замовлення – на 3,3% до €2,3 млрд. HDH підсумовує, що вхідні замовлення в меблевому секторі значно скоротилися протягом року через споживчу невизначеність і, як наслідок, низький рівень споживання (детальніше про ситуацію у німецькій меблевій галузі – тут).

Оборот пов’язаного із будівництвом сектору німецької деревообробної промисловості знизився у 2023 році на 3,0% у річному обчисленні до €7,7 млрд.

«Відносно великий портфель замовлень у пов’язаному із будівництвом секторі деревообробної промисловості, який був на початку року, поступово зменшувався протягом року. Водночас надходило дедалі менше замовлень. Попит на будівництво різко впав через значне зростання його вартості, дедалі гірші умови фінансування та незрозумілі умови субсидування», – резюмує генеральний директор HDH Денні Онесорге, коментуючи показники, які стосуються компаній, що мають щонайменше 50 працівників.

На думку пана Онесорге, тенденція продажів у німецькій деревообробній галузі має стати тривожним сигналом для політиків, які можуть допомогти зробити ринкове середовище більш сприятливим.

«Нам потрібно знизити регуляторний тиск та створити більше стимулів для інвестицій у зростання, дружнє для клімату. Що стосується стимулів, то покращення умов фінансування для «зелених» реконструкції та будівництва є обов’язковою умовою», – попереджає пан Онесорге. 

«Інвестиції, які сприяють збереженню клімату, в деревообробну галузь можуть забезпечити «зелене» зростання в Німеччині, якщо усунути перешкоди для цього. В іншому випадку існує ризик розкручування низхідної спіралі», – застерігає він.

Зайнятість і кількість компаній у німецькій деревообробній галузі показує, наскільки серйозною є ситуація – негативна тенденція продажів супроводжується помітним скороченням кількості компаній та зайнятості в галузі. Середня кількість компаній з 50 і більше працівниками зменшилася у 2023 році на 1,1% в річному обчисленні до 917, а кількість працівників знизилася на 2,4% порівняно з 2022 роком – до 151 794 осіб (схожа ситуація спостерігається і в польській меблевій галузі – детальніше за посиланням).

Поширити статтю