Німецька меблева промисловість: майбутнє – непевне

182 Views
Фото ілюстративне/ Der Teckbote

Німецька меблева промисловість збільшила обсяг продажів за перші три квартали цього року на 10,7% до приблизно 14 млрд євро. Проте це зростання обумовлене в першу чергу цінами, а попит на меблі помітно впав.

Внутрішній ринок зріс приблизно на 10%, тоді як за кордоном німецькі виробники меблів, згідно з офіційною статистикою, продали на 12% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Експортна квота трохи зросла до 33,3%, минулого року вона становила 32,7%.

Сегменти м’яких меблів, кухонних меблів та інших меблів, до яких також відносяться меблі для вітальні, їдальні та спальні, змогли збільшити продажі приблизно такими ж темпами (приблизно на 12%). Виробники офісних і торгових меблів зафіксували зростання на 11%.

«Збільшення продажів пов’язане насамперед зі зростанням цін та відображає різке зростання витрат на матеріали та енергію», – зазначає Ян Курт, генеральний директор Асоціації німецької меблевої промисловості (VDM / VHK). Після вдалого початку року настало літо, коли кількість отриманих замовлень значно знизилася. «Наші виробники відчувають наслідки похмурого споживчого клімату», — повідомляє Ян Курт.

Інфляційні побоювання призвели до сильного небажання споживачів купувати. У вересні було досягнуто помірного зростання продажів на 3,3%. Позитивно виділявся сегмент кухонних меблів (+ 9,2%), а також меблі для офісів і магазинів (+ 10,4%). Всі інші сегменти зафіксували збитки.

Якщо аналізувати експортну діяльність німецької меблевої промисловості за перші дев’ять місяців 2022 року, то можна відзначити, що експорт німецьких меблів до Великобританії зріс приблизно на 11%. Британський ринок напрочуд швидко відновився після підписання торговельної угоди з ЄС і є п’ятим за значимістю експортним ринком для німецької меблевої промисловості. Перше місце в рейтингу ключових напрямків німецького експорту меблів продовжує займати Франція із падінням продажів на 3,7%. За нею йдуть Швейцарія зі зростанням на 5,9%, Австрія зі зниженням на 1,7% і Нідерланди з +9,3%.

Німецькі виробники меблів змогли значно розширити свою діяльність у Сполучених Штатах, найважливішому зовнішньому ринку за межами Європи. Експорт німецьких меблів через Атлантику зріс приблизно на 20% із січня по вересень – також завдяки впливу валютних курсів. З іншого боку, поставки меблів до Китаю, другого за значимістю неєвропейського ринку, впали майже на 13%. Основною причиною цього є сувора стратегія китайського уряду щодо нульової боротьби з Covid. З іншого боку, експорт до Саудівської Аравії розвивався позитивно (+ 24,4%), що слід розглядати як ознаку політичної та економічної відкритості цієї країни. У свою чергу експорт німецьких меблів до Росії скоротився на 41% внаслідок загарбницької війни цієї країни проти України.

Прогноз на найближчі місяці характеризується багатьма невизначеностями, зазначає Ян Курт. Наприклад, важко оцінити, як державні пакети допомоги для пом’якшення різкого зростання вартості енергії вплинуть на настрої споживачів. «Загальні умови для нашої галузі залишаються дуже складними, – підкреслив Ян Курт. – Ціни на матеріали та енергію все ще залишаються на високому рівні, ланцюжки поставок все ще крихкі, а ситуація із замовленнями помітно погіршилася».

З іншого боку, експерти вважають, що придбання споживчих товарів тривалого користування, таких як меблі, є стабільною інвестицією, особливо в умовах такої високої інфляції, і що власне житло стає все більш важливим у ці непевні часи.

За матеріалами VDM

Поширити статтю