Ринок необробленої деревини, попри всі виклики сьогодення, продовжує працювати та задовольняти потреби покупців у сировині, а продавців у реалізації.
Про це повідомляють у ГС «Асоціація деревообробних підприємств України».
Як зазначають в ГС «АДПУ», дані свідчать, що у жовтні поточного року на ліцензованих товарних біржах лісгоспи продали 306,7 тисяч кубічних метрів ресурсу на 790 мільйонів 400 тисяч гривень. Слід зазначити, що завдяки конкуренції між деревообробниками, продавці змогли додатково заробити 63,5 мільйона гривень.
Географія реалізації минулого місяця була доволі широкою. Лідером за об’ємами реалізації стала Волинь, до якої також наблизились Житомирська, Черкаська, Київська та Хмельницька області.
У ГС «АДПУ» також відзначили, що вже традиційно найбільший попит на ринку мали такі породи, як сосна, ялина та дуб. Якщо брати у відсотковому співвідношенні, то їх частка у загальній структурі продажів склала 47,5, 7,8 й 5,9 % відповідно.
За інформацією ГС «АДПУ», обсяги реалізованої деревини за породами в різних областях виглядають наступним чином:
«Біржова торгівля поступово систематизувала ринок деревини й сьогодні можна стверджувати, що ліцензування бірж принесло свої плоди. Кожен може пройти акредитацію та взяти участь у торгах. Біржі надають якісні сервіси та консультації. Одним з найважливіших у механізмі функціонування товарних бірж зараз – це моніторинг за процесом реального виконання контрактів. Завдяки моніторингу зменшується кількість зривів торгів, чесні деревообробники почувають себе захищеними, оскільки в разі порушення власних прав можуть сміливо звертатися до оператора торгів, який проведе відповідну роботу. Разом з тим, запроваджені системи аналітики та цінових індексів дають можливість покупцям й продавцям орієнтуватися в ситуації на ринку практично в реальному часі, що сприятиме його збалансуванню», – зазначив Павло Васильєв, Голова ГС «Асоціація деревообробних підприємств України».