Опитування щодо запровадження Євросоюзом нових інструментів регулювання екологічності продукції меблевої галузі.

116 Views

Шановні виробники меблів!

Запрошуємо Вас взяти участь в опитуванні українських компаній, присвяченому запровадженню Євросоюзом нових інструментів регулювання екологічності продукції меблевої галузі.

Питання є важливим для компаній, які здійснюють або планують здійснювати експорт меблів до ЄС, а також для інших виробників меблів, беручи до уваги процес гармонізації законодавства України із законодавством ЄС.

У 2022 році у рамках реалізації ініціативи «Зробимо сталі продукти нормою» Єврокомісія оприлюднила проєкт Регламенту Європейського Парламенту та Ради Євросоюзу щодо екодизайну для сталих продуктів. Запропоновано комплекс заходів щодо регулювання екологічності всієї фізично присутньої на ринку ЄС продукції, включаючи запровадження цифрового паспорта продукту, що вплинуть на конкурентну позицію українських компаній та експорт меблів з України в ЄС. 12 липня 2023 року документ схвалено Європарламентом у першому читанні. На сьогодні вже запропоновано проєкт вимог до меблевої продукції та обов’язкового інформування про неї, щодо якого висловила свою позицію European Furniture Industries Confederation.

Очікується, що перші правила наберуть чинності наприкінці 2027 або на початку 2028 року. Витрати на дотримання вимог, пов’язаних із запровадженням цифрового паспорту продукту, оцінюються в розмірі від 1 до 4 тисяч євро на один продукт, розміщений на ринку.

Опитувальник розміщено за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1jRX817MNOWWlJ2Fb9yq12BbjhHGREDqwD8j8BcHvG7U/edit?pli=1

Просимо надати відповіді на питання анкети до 1 серпня 2023 р.

Поширити статтю