Особливості створення лісів у гірських лісах Буковини

484 Views
Фото: Facebook Подільського лісового офісу ДП "Ліси України"

Лісові масиви Подільського офісу – найунікальніші, адже представлені різними лісорослинними зонами: степом, лісостепом і горами. Саме висаджування лісу в горах вимагає особливого підходу та урахування низки особливостей.

Про цю специфіку висаджування лісу на Буковині розповіли фахівці філії “Путильське лісове господарство” ДП “Ліси України” у Facebook.

Отож, як кажуть лісівники, створення лісових культур на схилах гір проводиться переважно стрічково-лунковим методом. Це сприяє збереженню ґрунту, запобігає ерозії та допомагає збалансувати розподіл води. У місцях, де не вистачає родючого шару грунту, його додають.

Зазвичай ряди розміщують зверху вниз із інтервалом приблизно 1,65 м між деревами та 2 м між рядами. Кількість сіянців, що висаджують на 1 гектарі, зазвичай становить 6 тис. шт відповідно до проєкту.

Для садіння лісу використовують кірко-мотиги, розповідають лісівники філії “Путильське лісове господарство”. Це спеціальні інструменти, які дають змогу копати невеликі ями для сіянців та застосовувати їх у важкодоступних місцях. У гірських умовах інші інструменти є непрактичними через складний рельєф.

Фото: Facebook Подільського лісового офісу ДП “Ліси України”

Один з головних принципів створення лісів в гірських регіонах – відтворення на більшості площ корінних, близьких до структури природних, високопродуктивних, біологічно-стійких деревостанів, кажуть лісівники. У пріоритеті – залісення всіх суцільних зрубів. Це необхідно для забезпечення водорегулюючих, санітарно-гігієнічних та інших функцій лісів.

При проєктуванні лісових культур у горах важливо враховувати висотно-екологічні умови конкретного району. Зазвичай лісівники висаджують змішані насадження: ялину, ялицю та бук. Крім того, на деяких площах можуть вводитись інтродукційні породи, такі як модрина та дугласія.

Як йдеться у дописі, правильне управління лісами у гірських регіонах сприяє збереженню природних ресурсів та підтримує сталість екосистем. Зазначається також, що лісівники уже фактично завершили осінню лісокультурну кампанію і незабаром поділяться результатами.

Поширити статтю