Німецька асоціація кухонної промисловості AMK (Arbeitsgemeinschaft Die Moderne Küche e. V) розповіла про останні тенденції освітлення кухні. Пропонуємо із ними ознайомитися.
Як зазначають в AMK, хоча раніше, коли мова заходила за освітлення в кухні, йшлося про практичні рішення для безпечної роботи під час приготування їжі та прибирання, сьогодні вимоги до освітлення набагато вищі: потрібні привабливі, атмосферні, гнучкі та індивідуально адаптовані сценарії освітлення, які також є енергоефективними та “розумними”.
«Завдяки інноваційним системам світлодіодного освітлення для різноманітних стилів життя сьогодні можна створити будь-яку житлову атмосферу, якою б незвичайною вона не була», — розповів Фолькер Ірле, керуючий директор AMK.
Сьогодні до світлових рішень у кухні чи кухні-вітальні висувається багато додаткових вимог. І йдеться вже не просто про допоміжні функції для всіх видів діяльності на кухні.
«Нині освітлювальні рішення також виготовляють за індивідуальним замовленням, колір світла (температура кольору) та інтенсивність світла можуть змінюватися спонтанно залежно від настрою, вони довговічні, енергоефективні, а, отже, екологічні. Окрім гарної видимості для всіх робочих зон без відблисків і тіней, важливу роль відіграють естетика та комфорт, а також інтелектуальні сценарії освітлення. Крім того, інноваційні світлодіодні системи освітлення – мініатюрні, що дає змогу додатково інтегрувати їх безпосередньо в кухонні меблі та елементи інтер’єру. Усе це створює абсолютно нове відчуття простору та життя», — каже Фолькер Ірле.
Через те, що на ринку так багато пропозицій рішень освітлення, необхідний відповідний досвід, оскільки всі компоненти системи освітлення повинні бути ідеально узгоджені з точки зору функцій, зовнішнього вигляду та технологій. Поєднання прямих і непрямих джерел світла – ідеальний варіант, незалежно від того, що вам особисто до вподоби: сучасний, мінімалістичний чи натуралістичний стиль, багато світла чи, навпаки, ви віддаєте перевагу більш економному освітленню, повинна кухня (або кухня-вітальня) бути прохолодною, а не затишною, або, можливо, потрібна більш стимулююча, ніж розслаблююча атмосфера. Деякі розкішні, преміальні та авангардні кухні чудово виглядають в сценічному, драматичному освітленні, в той час як інші за допомогою освітлення створюють таємничий ефект.
Освітлення розставляє акценти. Воно значною мірою впливає на наш настрій, забезпечує орієнтування, а, отже, і безпеку пересування та перебування в кімнатах. Оскільки тепер системи освітлення встановлюють безпосередньо в окремі елементи меблів, у меблів з’являються нові важливі функції, які забезпечують комфорт.
Освітлення також можна використовувати для привернення уваги, наприклад, до обраних меблів та елементів дизайну, тому що ми автоматично відразу дивимося туди, де щось освітлене або точково підсвічується.
Для привернення уваги, кажуть в AMK, підійдуть дизайнерські стельові та настінні світильники, розкішні підвісні світильники, наприклад, над обідньою зоною, делікатні світлодіодні стрічкові світильники (світлодіодні стрічки), світлодіодні споти з можливістю затемнення, вбудовані світильники в нижній частині кухні, прямі та непрямі джерела світла позаду, над та під навісними шафами, у високих шафах та шухлядах, за системами кишенькових дверей, а також у шафах-вітринах і стелажах усіх видів.
Розсіяне освітлення, робоче освітлення, фонове освітлення, освітлення для релаксації, освітлення для безпеки – інноваційні системи освітлення сьогодні виконують широкий набір завдань на кухні та у кухні-вітальні: як непомітне яскраве кімнатне освітлення для приємного початку дня після пробудження, як робоче освітлення, що сприяє концентрації уваги, холодне біле світло у зоні робочої поверхні та раковини, яке не засліплює та не відкидає тіні під час приготування їжі, що швидко напружує та втомлює очі, як атмосферне світло свічок у вечірній час або стимулююче світло для вечірки у кухні-вітальні. Системи освітлення також можуть забезпечити непомітне фонове освітлення під час перегляду телевізора, заспокійливе освітлення для релаксації або нічне освітлення для безпеки пересування – постійно або за допомогою датчика руху.
«Гнучкість і різноманітність також необхідні при керуванні різними джерелами світла в кухні-вітальні», – пояснив керуючий директор AMK Фолькер Ірле. Пропозиція варіюється від класичних пультів дистанційного керування та настінних перемикачів до інтелектуального керування освітленням за допомогою додатків, голосу або жестів. Сучасні можливості дають змогу здійснювати інтелектуальне керування як окремими світильниками, так і їх цілими групами й миттєво запускати індивідуальні сценарії освітлення, наприклад, перемикання з режиму приготування їжі на режим прийому їжі. У цьому випадку раніше яскраво освітлена робоча зона одразу ж відходить на другий план, а “розумний” підвісний світильник над обіднім столом створює тепле, атмосферне світло в кухні-вітальні. Також, наприклад, якщо ви готуєте їжу і не маєте вільних чистих рук, то, скоріш за все, будете раді функції керування голосом і жестами.
В АМК також кажуть, що світло має вирішальний вплив не тільки на відтворення кольорів, поверхонь і матеріалів, але й на їжу, яку готують. Це продемонструвало безпосереднє порівняння теплого білого (3000 К), нейтрального білого (4000 К) і холодного білого світла (6000 К) в кухонній студії, спеціалізованому магазині кухонь або меблевому магазині зі спеціалізованим кухонним відділом.
За матеріалами AMK