Перший електричний лісовоз

281 Views

Найбільший приватний власник лісу в Європі компанія SCA і найбільший шведський виробник вантажних автомобілів компанія Scania разом розробляють перший 80-тонний електричний лісовоз.

Нова електровантажівка важкого класу, оптимізована для конкретних транспортних завдань SCA, працюватиме на акумуляторах і зможе мати загальну масу до 64 т на дорогах загального користування та 80 т на приватних дорогах. Починаючи з 2022 року, електричний лісовоз буде перевозити заготовлену деревину у шведському регіоні Вестерботтен між терміналом SCA в Гімонесі та її паперовою фабрикою в Обболі.

Рішення для транспортних засобів, яке розробляє Scania у тісній співпраці з SCA та науково-дослідним інститутом Skogforsk, є частиною переходу до екологічного транспорту, до чого давно закликає Scania. У компанії вбачають, що ключем до досягнення нульових викидів транспорту та відмови від викопного палива є електрифікація, і збираються досягнути цього разом із клієнтами та іншими зацікавленими сторонами, які поділяють цінності Scania.

«Про транспортування деревини говорили як про те, що ніколи не вдасться електрифікувати. Події останніх кількох років разом із тим, що ми зараз представляємо зі SCA, показують, наскільки швидко розвиваються справи як з транспортними засобами, так і з акумуляторами», – розповідає Фредрік Аллард, керівник відділу електротранспорту Scania.

Для SCA, яка є найбільшим приватним власником лісу в Європі та виробником пиломатеріалів, пакувальних матеріалів та целюлози, електрифікація автомобільного транспорту є важливою частиною роботи зі зменшення впливу на навколишнє середовище. Щорічно SCA транспортує близько 8,5 млн м3 деревини, використовуючи для цього у співпраці з 87 підрядниками 265 лісовозів.

«Кооперація зі Scania – це важливий спосіб для нас спільно знаходити інноваційні рішення для сталого транспортування. Електричні лісовози стануть значним внеском SCA у роботу щодо сталого розвитку. Завдяки запуску лише однієї електричної вантажівки між Гімонесом і Обболою ми можемо скоротити наші викиди вуглекислого газу приблизно на 55 тис. кг на рік», – розповідає Ханс Юрберг, керівник відділу сталого розвитку SCA.

Водночас у SCA зазначили, що використання електричного великовантажного транспорту вимагає створення інфраструктури для заряджання таких транспортних засобів, до чого необхідно докласти серйозних зусиль.

Фото ілюстративне (scanauto.ru)

Поширити статтю