Подільський лісовий офіс планує зібрати 50 т жолудя

123 Views
На фото – учні Самчиківського шкільного лісництва. Фото: Facebook Подільського лісового офісу ДП "Ліси України"

Лісівники Буковини, Хмельниччини та Тернопільщини розпочали збір жолудя. План на осінь – 50 тонн.

Про це розповіли у Подільському лісовому офісі ДП “Ліси України” в Facebook.

Лісівники зазначають, що збір насіння певних груп деревних порід має свої особливості. Велике насіння дуба збирають після його опадання. Найперше опадають порожні та пошкоджені плоди, дещо пізніше – здорові та високоякісні. Саме зараз осипається жолудь, який уже гарно дозрів і найкраще підходить для створення майбутніх дубових лісів.

Як йдеться у повідомленні, забезпечення лісових господарств високоякісним насінням з цінними спадковими властивостями можливе за наявності постійних лісонасінних баз. Жолудь лісівники беруть із найкращих дерев, щоб у майбутньому насадження були більш стійкими до змін клімату, менш вразливими для шкідників та пожеж.

Робота лісівників включає не тільки збір насіння, але й його подальшу обробку та зберігання. Це важливий процес для якісного відновлення дубових лісів, які є домінантними в багатьох районах Подільського офісу. Частину жолудя лісівники висівають одразу восени у посівне відділення. А частину навесні – у лісових розсадниках та селекційно-насінневих комплексах. Допомагають у зборі жолудя лісівникам вихованці учнівських лісництв.

Поширити статтю