Широкий спектр клеїв для деревини «Woodmax» на базі модифікованої дисперсії полівінілацетату в класах водостійкості D1, D2, D3 і D4 від польського концерну «Synthos» виготовляють, застосовуючи новітні технології, – це сприяє хорошим фізико-хімічним параметрам і гарантує міцність з’єднання та безпеку експлуатації протягом тривалого часу.
Клеї «Woodmax» надаються для загальних столярних робіт, склеювання плит, твердої деревини, віконних і дверних блоків, штифтів, масивної деревини, ДСП, багатошарових плит, на холодних пресах, шипових з’єднань, облицювання шпоном, обклеювання шаруватим пластиком, приклеювання тканин і паперу до деревини.
Виробник наголошує, що клеї «Woodmax» є екологічними продуктами, які не містять шкідливих для здоров’я речовин, а дуже хороші параметри міцності сприяють тому, що кінцева міцність клейового з’єднання вища, ніж міцність склеюваної деревини.
Загалом нині синтетичні клеї – це практично єдиний засіб з’єднання деревини й деревних матеріалів. Серед великої кількості клеїв, що базуються на синтетичних полімерах, одними із найважливіших є клеї на базі дисперсії полівінілацетату – так звані білі клеї.
Шляхом модифікації клеїв ПВА (термопластичних клеїв) за допомогою поліпшувальних добавок можна домогтися водостійкості й термостійкості клейового шва. Такий шов може характеризуватися також підвищеною стійкістю до тривалих навантажень.
Основним стандартом, що класифікує термопластичні клеї для деревини є EN 204 (класифікація за водостійкістю від D1 до D4), у якому зазначені кліматичні умови й сфери застосування. Клеї вищих класів водостійкості шва (D3 і D4) повинні володіти також термостійкістю відповідно до стандарту WATT 91 (DIN EN 14257). Це параметр, що визначає міцність шва при підвищеній температурі. На сам процес склеювання і якість отриманого з’єднання, окрім виду використовуваної деревини й клею, впливають також такі умови склеювання, як температура, вологість, витрата, зусилля пресування, час відкритої витримки.
Через простоту нанесення й високу адгезію до деревини й деревопохідних виробів, швидке схоплювання без негативного впливу на навколишнє середовище клеї ПВА застосовують, насамперед, при виробництві дверей, вікон, сходів, меблів тощо. Їхньою додатковою перевагою є легке очищення використовуваних для нанесення інструментів.
Призначені для склеювання поверхні повинні бути ретельно підігнані таким чином, щоб після з’єднання вони щільно прилягали одна до одної. Деталі з дуже гладкою поверхнею можна пошліфувати і ретельно видалити пил.
Після нанесення клею «Woodmax» треба (не перевищуючи «часу відкритої витримки») притиснути одну до одної з’єднувальні поверхні, щоб вичавити надлишок клею. Час висихання залежить від породи деревини, пористості, вологості й температури. Час відкритої витримки залежить від вологості й температури навколишнього середовища, матеріалу й розміру поверхонь, які склеюють.
По завершенні роботи достатньо вимити інструменти холодною водою, щоб видалити залишки клею, якщо ж клей засох, то інструменти варто замочити у воді протягом кількох годин, а потім видалити клей механічним шляхом.
Оптимальні умови застосування клеїв «Woodmax» – температура склеювання 15– 25°C, відносна вологість повітря 40–70 %, вологість деревини 8–12 %, витрата клею 120–180 г/м2.
Зберігати клей виробники рекомендують при температурі від +5°C до +30°C. В таких умовах і в оригінальному упакуванні клеї зберігають властивості протягом 12 місяців з дати виготовлення.