Понад 130 організацій із 39 країн світу підписали спільну заяву із закликом про необхідність запровадження глобальної відповідальності та підзвітності у вирішенні проблеми деградації та вирубки лісів. Підписанти, серед яких зокрема BirdLife International, Greenpeace, Amnesty International Climate Action Network Canada, закликають тих, хто чинить зміни на міжнародному рівні, віддати пріоритет звітності як фундаменту виконання глобальних зобов’язань.
Про це інформує ГО “ЛІіС” та повідомляє, що теж долучилася до підписання цієї заяви.
“Офіційною темою Міжнародного дня лісів у 2024 році є “Ліси та інновації: нові рішення для кращого світу”. Адже за даними ООН, боротьба з вирубуванням лісів сьогодні вимагає впровадження нових технологій. З їхньою допомогою можна буде запобігти важким кліматичним наслідкам, підвищити продовольчу безпеку. Проте разом із іншими міжнародними організаціями ми стверджуємо, що ефективні, вигідні інновації неможливі і прямо залежать від підзвітності: «інновації у вакуумі підзвітності… не тільки схильні до невдач, але й небезпечні” (цитата із Заяви). Ми приєднуємося до заклику, адресованого світовим урядам та лідерам компаній, створити спільну, справедливу систему відповідальності для ліквідації вирубки та деградації лісів до 2030 року”, – йдеться у повідомленні ГО “ЛІіС”.
Апелюючи до «спільного, справедливого почуття відповідальності та відданості дійсно глобальному прогресу», заява підкреслює необхідність створення механізмів підзвітності, що сприятимуть своєчасним та ефективним діям, та без яких нещодавній прогрес поповнить спадщину невиконання зобов’язань та організації напівзаходів, кажуть в організації та наголошують, що сьогодні міжнародне співтовариство має можливість окреслити інший шлях, розбудувавши механізми підзвітності, які переведуть політику із обіцянок на практику.
Текст Заяви щодо глобальної відповідальності у Міжнародний день лісів можна переглянути за посиланням.