Продажі німецької меблевої галузі впали майже на 9% у третьому кварталі 2023 року

129 Views
Фото: VDM/Wimmer

У вересні продажі впали більш ніж на 14%, повідомляє VDM (Німецька асоціація меблевої промисловості).

Згідно з офіційними даними, оборот німецької меблевої промисловості у третьому кварталі 2023 року склав близько 4,2 млрд євро, що на 8,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Особливо різко продажі впали у вересні – на 14,4% до 1,5 млрд євро.

“Наші виробники відчувають наслідки слабкого споживчого клімату вже кілька місяців”, – прокоментував дослідження Федерального статистичного управління Німеччини Ян Курт, генеральний директор VDM. Попит на меблі продовжує залишатися низьким.

“Споживачі дуже стурбовані інфляцією, енергетичним переходом та міжнародними конфліктами”, – зазначив пан Курт. Як показує внутрішня статистика асоціації, обсяг вхідних замовлень на кінець вересня 2023 року в середньому на 12% менший, ніж попереднього року.

У вересні 2023 року продажі в німецькій меблевій галузі були низькими як на внутрішньому ринку (падіння на 14%), так і на зовнішньому (падіння на 15,5%). Усі сектори німецької меблевої промисловості зазнали збитків. Найбільше скоротилися продажі м’яких меблів (на 20,8%), інших меблів (на 17,3%), які включають меблі для вітальні, їдальні та спальні, кухонних меблів (на 15,9%) та матраців (на 14,3%). Продажі також скоротилися в сегментах офісних меблів (на 6,1%) та меблів для торгівлі і на замовлення (на 7,8%).

За перші дев’ять місяців 2023 року продажі німецьких меблів впали майже на 3% до 13,7 млрд євро. З точки зору асоціації VDM, ця офіційна цифра відображає реальний стан справ у галузі. 

Коефіцієнт експорту становив 33,5%. Що стосується експортних операцій, то з 10 провідних ринків за перші дев’ять місяців 2023 року зріс лише експорт меблів до Швейцарії (+2,7%) та Італії (+0,7%). Обсяги експорту до всіх інших країн знизилися. Особливо різко впав експорт до Австрії (- 10%), Бельгії (- 8%) і США (- 11,7%). Франція продовжує займати перше місце в рейтингу найважливіших країн, куди Німеччина експортує меблі, але й там продажі німецьких меблів впали на 3,5%.

Тим часом імпорт меблів до Німеччини з січня по вересень 2023 року був на п’яту частину нижчим, ніж за аналогічний період минулого року. Спостерігалося непропорційне падіння приблизно на 35% імпорту меблів з Китаю, другою за важливістю країною-постачальником меблів до Німеччини. Найважливішою країною-імпортером меблів для Німеччини залишається Польща, хоча і тут спостерігалося падіння (-6,2%).

За словами генерального директора асоціації пана Курта, на галузь чекають ще кілька складних місяців. Наразі немає жодних ознак швидкого покращення загальної ситуації. Перспективи також затьмарюються уповільненням темпів будівництва нового житла та песимістичними перспективами споживачів. “Німеччині терміново потрібно прискорити відновлення попиту на будівництво – наприклад, шляхом цільового фінансування проєктів, які вже були схвалені, але їх призупинили”, – каже пан Курт.

За матеріалами VDM

Поширити статтю