У Держлісагентстві обговорили з чеськими партнерами майбутні кроки співробітництва у сфері розвитку лісового господарства

83 Views
Фото: Facebook Держлісагентства

У Держлісагентстві відбулася робоча зустріч з представниками Чеського агентства розвитку (Czech Development Agency) Збінеком Войковскі та Яном Пейріл, які напередодні відвідали ВО «Укрдержліспроект», щоб ознайомитися із діяльністю установи, зрозуміти особливості і проблематику, оцінити рівень завданої війною шкоди та визначити пріоритети розвитку та відновлення в рамках майбутнього проєкту.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Держлісагентства.

Як інформують у відомстві, у фокусі обговорення було започаткування спільного українсько-чеського проєкту за участі ВО «Укрдержліспроект», НУБіП та чеського Інституту лісоуправління щодо вдосконалення проведення національної інвентаризації лісів та базового лісовпорядкування із використанням ДЗЗ та GIS-технологій.

Зазначається, що Держлісагентство координуватиме реалізацію проєкту з української сторони як головний державний орган, відповідальний за управління лісовим та мисливським господарством.

Основна мета проєкту – підтримка ВО «Укрдержліспроект» та Центру НІЛ (м.Ірпінь), які сильно постраждали від наслідків війни, а також сприяння покращенню збору даних про стан лісів України, їх обробку та подальшого використання в практиці.

У Держлісагентстві відзначають, що цей проєкт відповідає викликам сучасності і є дуже актуальним для лісової галузі України, оскільки спрямований на передачу знань та обмін інформацією щодо моніторингу лісів, що включатиме сучасні методи дистанційного зондування (ДЗЗ) та їх зв’язок із наземними даними.

Цей підхід дасть змогу об’єктивно та систематично спостерігати за лісами на всій території України, навіть в тих областях, які недоступні для польових досліджень. Отримані методи будуть прямо інтегровані в практику. Подальша обробка географічних даних за допомогою інструментів ГІС, особливо на платформах OPENSOURCE, буде важливим елементом цього проєкту.

Крім того, реалізація заходів в рамках проєкту забезпечить розвиток мобільних геоінформаційних технологій в лісовпорядкуванні, що дозволить вдосконалити проведення інвентаризації та моніторингу лісових екосистем, зокрема, на важкодоступних територіях, кажуть у Держлісагентстві.

Як йдеться у повідомленні, у підсумку сторони визначили алгоритм подальших дій в рамках майбутньої співпраці, яка матиме довгостроковий позитивний результат для якісної оцінки стану лісів України та отримання даних відповідно до критеріїв європейських стандартів.

Поширити статтю