Реформа моніторингу біорізноманіття: при Міндовкіллі створена робоча група, яка напрацює відповідні пропозиції

124 Views
Фото: Міндовкілля

У Міндовкіллі триває робота над впровадженням сучасних підходів у державний моніторинг довкілля, адже це – одна з ключових реформ сьогодення. Без неї неможливий вступ України до ЄС. 

Моніторинг біологічного та ландшафтного різноманіття є складовою цієї реформи. Він потребує особливих методів проведення досліджень, а також спеціальної кваліфікації експертів. Адже біота України це більше ніж 74 тис. види. З яких більше 27 тис. – флора, понад 12 тисяч – гриби, а фауна – близько 45 тисяч видів. Наразі в Україні немає комплексного моніторингу біорізноманіття, який би охоплював усі ці компоненти.

Для вирішення цієї проблеми при Міндовкіллі була створена відповідна робоча група. До її складу увійшли представники органів виконавчої влади, наукових і громадських організацій. Найближчим часом відбудеться її перше засідання.

Експерти робочої групи на основі кращого міжнародного досвіду напрацюють напрями і механізми реалізації реформи, визначать проблемні питання функціонування системи моніторингу довкілля та розроблять  пропозиції та рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази. 

Крім того, у рамках реформи будуть створені відповідні бази даних біорізноманіття. Вони допоможуть швидко реагувати на будь-які зміни та розробляти науково обґрунтовані рекомендації для ефективних управлінських рішень.

Джерело: Міндовкілля

  

Поширити статтю