Перше півріччя 2023 року для HOMAG Group: зростання продажів при зменшенні обсягу замовлень

91 Views
Фото: HOMAG Group

Після дуже успішних попередніх років обсяг замовлень в одного із провідних світових постачальників комплексних рішень для деревообробки HOMAG Group у першому півріччі 2023 р. знизився. Проте компанія змогла збільшити свої продажі.

За перші шість місяців 2023 року обсяг замовлень знизився до €671 млн (попередній рік: €1 031 млн). «Таке уповільнення темпів надходження замовлень не є несподіванкою, – підкреслив CEO HOMAG Group  доктор Даніель Шмітт. – Після двох років надзвичайно високих інвестицій наші клієнти стали обережнішими через високу інфляцію та відсоткові ставки. Ми бачимо це в усіх регіонах світу». Станом на 30 червня 2023 року портфель замовлень HOMAG Group зменшився до €930 млн (30 червня 2022 року –  €1 269 млн).

Завдяки великому портфелю замовлень на початку року продажі HOMAG Group у першому півріччі зросли до €817 млн, перевищивши і без того дуже високий показник попереднього року (€782 млн). EBIT (операційний прибуток) до вирахування особливих статей склав €56,8 млн і був близьким до рівня минулого року (€58,6 млн). На нього вплинуло зниження доходу від сервісного обслуговування, оскільки багато клієнтів компанії працюють не на повну потужність через низький споживчий попит, а отже, потребують меншої кількості запасних частин та інших послуг. Крім того, HOMAG Group понесла одноразові витрати та вищі витрати на дослідження і розробки у зв’язку з проведенням виставки LIGNA у травні. Станом на 30 червня 2023 року в HOMAG Group працювало 7 576 співробітників (30 червня 2022 року – 7 333).

«Ми пристосувалися до складнішого ринкового середовища та зниження кількості замовлень, впровадивши заходи щодо підвищення ефективності та економії витрат, щоб підвищити нашу прибутковість, – підкреслив доктор Шмітт. – На провідній галузевій виставці LIGNA ми змогли надихнути наших клієнтів численними інноваціями та створити нові інвестиційні стимули. Ми впевнені, що отримаємо від цього вигоду, як тільки ситуація на ринку знову покращиться».

Джерело: HOMAG Group

Поширити статтю