Щоквартальне опитування, проведене Дослідницьким офісом Acimall (Асоціації італійських виробників деревообробного та меблевого обладнання), підтвердило очікуване і неминуче повернення до нормальної ситуації після періоду експоненціального зростання замовлень і товарообігу.
У квітні-червні цього року було зафіксовано скорочення замовлень на 17,8% порівняно з аналогічним періодом 2022 року, що стало наслідком зменшення замовлень з-за кордону на 18,7% та зменшення внутрішніх замовлень на 13,8%. Цей результат повторює тенденцію попередніх чотирьох місяців (усі вони були негативними), і повертає загальний галузевий індекс до рівня 2019 року. Отже, все повернулося до нормального стану після спаду, спричиненого пандемією, та подальшого відновлення, яке принесло користь компаніям завдяки безпрецедентним темпам зростання за останні десятиліття.
Італійська галузь виробництва обладнання для деревообробної та меблевої промисловості може розраховувати на портфель замовлень на 5,2 місяці (без змін порівняно з попереднім кварталом), тоді як коливання цін з початку року – на рівні 1,2% – допомагає втихомирити інфляцію, яка характерна для цієї галузі і всієї італійської економіки протягом останніх двох років.
Як повідомляє Acimall, 72% опитаних компаній очікують суттєвої стабільності виробництва (порівняно з 71% у попередньому кварталі), тоді як 9% прогнозують подальше скорочення, а 19% – зростання (баланс становить плюс 10 пунктів).
Зайнятість зростає на думку 14% опитаних компаній, не змінюється для 81%, зменшується для 5%. Наявні запаси залишаються стабільними на думку 34% опитаних (порівняно з 62% у січні-березні), збільшуються для 33% і зменшуються для 33% компаній.
Що стосується прогнозів, то дані, оброблені Дослідницьким офісом Acimall, свідчать про менш позитивний клімат у порівнянні з попереднім кварталом: на зовнішніх ринках 33% вибірки очікують на стабільну тенденцію (на відміну від 38% у попередньому кварталі); 48% вважають, що відбудеться зменшення (38% у січні-березні), а решта 19% – зростання (на противагу 24%). Що стосується італійського ринку, то 48% опитаних вважають, що він буде стабільним (57% у першому кварталі 2023 року), 38% – що він скоротиться (на противагу 24%) і 14% – що розшириться (19% у попередньому кварталі).
«Це очікуваний сценарій, – прокоментував директор Acimall Даріо Корбетта, – але може відбутися зміна напрямку з новим Планом переходу до Індустрії 5.0, на який з нетерпінням чекає не лише галузь обладнання для деревообробної та меблевої промисловості, а й усі сегменти машинобудування та інші галузі. Масштаби цього плану можуть сприяти відновленню італійського ринку в найближчі місяці або, принаймні, з початку 2024 року».
Ці заходи, безумовно, відкриють нові та більші можливості для дій у двох напрямках, а саме: подальший прогрес у напрямку цифрової трансформації та ще сильніша і відчутніша «зелена» революція промислових операцій.
За матеріалами Acimall