Українські науковці відвідали конференцію “Focus on Lesser Known Wood Species”

141 Views
Фото: НЛТУ України

У рамках WooD+ Європейської програми (Erasmus+ Programme of the European Union) кафедра науки про деревину та технології деревини університету Менделя в м. Брно 13-14 липня 2023 року провела наукову конференцію Focus on Lesser Known Wood Species (“Зосередження на маловідомих породах деревини”).

Завдяки завідувачу кафедри технологій композитних матеріалів, целюлози та паперу проф. Бехті П.А., який має багаторічну тісну наукову співпрацю з цією кафедрою університету Менделя в м. Брно, на конференцію запросили викладачів Національного лісотехнічного університету України (НЛТУ України): професорку Яремчук Л.А (кафедра технології меблів та виробів з деревини), доцентку Ортинську Г.Є., доцентку Бринь О.І. та асистентку Кусняк І.І. (кафедра технологій композитних матеріалів, целюлози та паперу), повідомляють у НЛТУ України.

Як зазначається у матеріалі професорки кафедри ТМВД  Лариси Яремчук, написаному за результатами поїздки, на кафедрі науки про деревину та технології деревини університету Менделя функціонує 16 науково-дослідних лабораторій, пов’язаних із науковими напрямками кафедри. Лабораторії оснащені сучасним обладнанням та приладами, на якому працюють досвідчені науковці, які виконують експериментальні дослідження  для розвитку науки про деревину.

У межах кафедри реалізуються такі наукові напрямки:

  • структура деревини і дендрохронологія;
  • характеристика властивостей деревини і композитних матеріалів;
  • руйнування деревини та зміни в її структурі і властивостях;
  • стійкість деревини – візуальна та інструментальна діагностика;
  • модифікування деревини та деревинних композитних матеріалів;
  • деревинні конструкційні матеріали для будівництва;
  • вплив зовнішніх чинників на властивості дерев’яних конструкцій;
  • оптимізація технологічних процесів деревообробки та її розвиток.

Відповідно до наукових напрямків на кафедрі виконуються  дослідження властивостей деревини, розробляються і тестуються деревинні композитні матеріали та технології, пов’язані з деревообробними процесами, механізмами та обладнанням, використанням деревини і інших матеріалів у дерев’яних конструкціях. У своїй навчальній та науковій діяльності кафедра науки про деревину та технології деревини університету Менделя тісно співпрацює з промисловістю, щоб переконатися, що дослідницькі проєкти та навчальні програми відповідають сучасним тенденціям та вимогам комерційного сектора.

Лариса Яремчук розповіла, що у рамках програми конференції  “Focus on Lesser Known Wood Species” доктор Пітер Радемахер (Dr. Peter Rademacher) представив наукову доповідь –дослідження фізико-механічних та декоративних властивостей маловідомих порід деревини. Доповідь викликала велику зацікавленість та обговорення серед учасників конференції.  Також учасники конференції ознайомилися з дослідницькими роботами, які проводяться на кафедрі науки про деревину та технології деревини, та сучасним експериментальним обладнанням та приладами, якими оснащені наукові лабораторії, й відвідали ботанічний сад та дендрарій університету Менделя. Директор ботанічного саду і дендрарію Міхал Павлік (Michal Pavlik) розповів про наукові дослідження, які проводяться у ботанічному саду, напрямки науково-дослідних робіт, провів  змістовну та пізнавальну екскурсію для учасників конференції.

Зазначається також, що за напрямком “Оптимізація технологічних процесів деревообробки та її розвиток” кафедра науки про деревину та технології деревини університету Менделя має виробничий цех оснащений сучасним деревообробним обладнанням, на якому студенти проходять практичні заняття, наближені до умов виробництва.

Для учасників конференції були представлені наукові та виробничі лабораторії, в яких проводяться дослідження, розробляються та модифікуються деревинні композитні матеріали та конструктивні матеріали для будівництва.

Як зазначила Лариса Яремчук, ознайомлення з кафедрою науки про деревину та технології деревини університету Менделя в м. Брно в рамках наукової конференції “Focus on Lesser Known Wood Species дало змогу представникам НЛТУ України дізнатися про  напрямки наукових досліджень та механізми покращення підготовки фахівців, які проводяться у споріднених європейських вищих навчальних закладах. За результатами участі у конференції науковці НЛТУ України планують розширити можливості дослідницької діяльності та впровадити її для виконання як для особистої наукової роботи, так і для підготовки фахівців науково-освітнього рівня “Магістр”.

Поширити статтю