У Держлісагентстві готуються до опалювального сезону 2023-2024

95 Views
Фото: Держлісагентство

Виконуючи доручення Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, фахівці Держлісагентства наразі опрацьовують інформацію щодо потреби обласних військових адміністрацій у дровах паливних на опалювальний сезон 2023-2024 з усіх регіонів країни.

Про це повідомили у Держлісагентстві.

За підсумками 7 місяців 2023 року підприємства Держлісагентства вже реалізували 1,64 млн м3 дров паливних – близько третини використаного об’єму минулого року.

Як зазначається у повідомленні, про стан підготовки Держлісагентства на нараді під головуванням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця доповів т.в.о. Голови Держлісагентства Віктор Смаль. Із керівниками ОВА Херсонської, Запоріжської, Дніпропетровської та Миколаївської областей обговорювалися механізми забезпечення дровами паливними цих регіонів та особливості логістичних ланцюгів. У фокусі наради були потреби територій, прилеглих до зони проведення бойових дій та деокупованих населених пунктів.

У Держлісагентстві зазначають, що лісова галузь готова знайти для країни необхідний обсяг дров без шкоди для лісового фонду, зокрема за рахунок збільшення заготівлі в рамках рубок догляду за лісом та обсягів проріджування та прохідних рубок, оскільки питання забезпечення реалізації дров паливних в обсягах, необхідних для задоволення потреб населення, об’єктів соціальної сфери та Сил оборони сьогодні є пріоритетним, проте наголошують, що водночас потребує вирішення низка складних питань, зокрема, щодо логістики, оскільки лісгоспи півдня і сходу на сьогодні не мають достатньо ресурсу, щоб забезпечити колосальні потреби місцевого ЖКГ у паливі, спричинені руйнуванням газових мереж і котелень. Тому, з метою вирішення проблеми закупівлі та постачання великих партій дров на всій території України, на думку Держлісагентсва, необхідно:

– провести та надати актуальний розрахунок потреби в дровах для опалення в регіонах, виходячи з реальних можливостей та виробничих потужностей підприємств усіх постійних лісокористувачів;

– забезпечити можливість централізованої закупівлі дров паливних через ОВА з подальшим формуванням системи розподілу ресурсу на місцях згідно чинного законодавства;

– системно вирішити питання щодо тарифів на перевезення лісопродукції залізницею, які наразі суттєво здорожчують вартість ресурсу.

Системне постачання дров паливних важливо налагодити вже сьогодні, не чекаючи початку опалювального сезону в жовтні-листопаді, зазначають у Держлісагенстві і розраховують на підтримку та злагоджену роботу з Міністерством інфраструктури України та обласними військовими адміністраціями в регіонах.

Поширити статтю