Roto: міцно й непомітно

202 Views

Сучасні меблеві тенденції передбачають, щоб з’єднувальні елементи меблевого виробу були якомога більш прихованими або й узагалі цілковито непомітними. Зумовлено це передусім високими естетичними вимогами до нинішніх меблів, які, окрім прямої функції, дедалі частіше виконують й іншу – декоративну.

У такій ситуації не можна застосовувати будь-яку з’єднувальну фурнітури, оскільки помітні металеві частини псуватимуть зовнішній вигляд. Звичайно, з’єднувальні елементи можна стилізувати під той чи інший дизайн, але такі послуги надає не кожен виробник, та й вартість їх буде чимала.

Багато виробників меблів, щоб приховати видимі металеві (пластикові) частини з’єднувальних елементів, використовують декоративні заглушки – як пластикові, так і самоклейкі паперові. Здавалося б, це хороший вихід, але при сучасному різноманітті декорів плитних матеріалів й дедалі більшій популярності глянцевих і високоглянцевих поверхонь нечасто вдається підібрати таку декоративну заглушку, яка ідеально пасуватиме до поверхні. Та навіть у випадку ідеального збігу заглушка створює хоч незначний, але усе таки помітний «горбок» на поверхні виробу. Якщо для середнього сегмента меблевих виробів це ще допустимо, то для преміум – аж ніяк.

Вихід із ситуації – приховані стяжки. Одним із прикладів таких сучасних стяжок є Roto, що їх виготовляє італійська компанія «Effegibrevetti S.r.l.». До слова, минулоріч на виставці «Interzum 2015» ці приховані стяжки нагородили премією «Висока якість продукції» за хороші досягнення дизайну як форми так і функціональності.

Roto – це горизонтальна прихована стяжка, яка дає змогу міцно і надійно з’єднати деталі меблевого виробу. І найголовніше – жодної частини цієї стяжки після встановлення неможливо помітити. Єдине, що видно на пласті деталі, – отвір діаметром 6 мм, який легко задекорувати. Саме через цей отвір шестигранним ключиком стяжку затягають, а за потреби – відпускають.

При повертанні ключика на 90˚ втулка стяжки у горизонтальній деталі розширюється, а при подальшому повертання до 180˚ – переміщується й щільно притягає обидві деталі одну до одної.

Стяжка призначена для з’єднання деталей товщиною 19 мм.

Roto – це горизонтальна прихована стяжка
Поширити статтю