Ринок вхідних дверей Австрії зафіксував падіння

66 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Вікна Корса

В Австрії у 2023 році ринок вхідних дверей зафіксував падіння. Це було пов’язано не тільки зі скороченням кількості новобудов, але в першу чергу зі зміною пріоритетів власників житла.

Про це інформує Віконний консалтинг, посилаючись на Brancheradar.

За оцінками аналітиків Brancheradar, доходи виробників у 2023 році знизилися на 12,2% порівняно з попереднім роком. Так, у 2023 році продажі вхідних дверей становили 132 млн. євро. Для порівняння, у 2022 році вони склали 150,3 млн євро, а в 2020 році – 149,5 млн євро.

Падіння кількісного попиту було ще більшим – воно склало 16%. Повідомляється, що у 2023 році було вироблено 57,5 ​​тис. зовнішніх дверей. Порівняно з 2022 роком, у 2023 році булопродано на 11,2 тис. менше вхідних дверей, однак лише 3,4 тис. із цієї кількості припали на падіння попиту в новобудовах.

Branchenradar повідомляє, що однією з основних причин було дуже велике скорочення ремонтних робіт. Як пояснюють аналітики, заміна вхідних дверей виявилася надто дорогою для багатьох власників приватних будинків через зростання цін. Минулого року ця продукція коштувала на 20% дорожче, ніж  трьома роками раніше. Також значна частина приватного капіталу була інвестована у розширення фотоелектричних систем. Окрім того, витрати приватних домогосподарств змістилися у бік споживання більш необхідних складових звичайного життя (одяг, продукти харчування, комунальні послуги тощо)

Поширити статтю