Самозаліснені ділянки на Рівненщині планують використовувати для лісового господарства

121 Views
Фото: Рівненська ОВА

Рівненщина – одна із областей із найбільшою кількістю лісових площ. 841 тис. гектарів займають ліси, а це майже 40% території. Разом з тим, в області працюють над збільшенням цих цифр, передусім завдяки самосівам. У більшості самозаліснені території прилягають до лісів та, переважно, знаходяться на неплідних землях та не використовуються за призначенням. 

Про необхідність збільшення площі лісів завдяки самозалісненим територіям йшлося під час наради із профільними службами. 

«Ми повинні використовувати різні можливості для відновлення лісів. Один із шляхів – зберегти самосійні ділянки. Передусім маємо провести інветаризацію таких територій. До уваги будемо брати ділянки площею від 0,5 гектара. Далі виключити з цього переліку приватні, а також землі природоохоронного та іншого призначення. Ті площі, які залишаються після такого аналізу, і є потенційними ділянками для ведення лісового господарства», – зазначив заступник голови ОДА Ігор Тимошенко.

Доручення щодо проведення  інвентаризації буде надіслане для районних військових адміністрацій та територіальних громад. 

Довідка 

Роботи щодо інвентаризації самозаліснених ділянок будуть виконуватися на виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів». Документ прийнятий для захисту самосійних лісів та збільшення за їх рахунок лісистості України.

Джерело: Рівненська ОВА

Поширити статтю