Ще один позитивний рік для італійських виробників деревообробного та меблевого обладнання

168 Views
Фото: Acimall

Згідно з даними, зібраними Acimall (Італійською асоціацією виробників деревообробного обладнання та інструментів), загальний обсяг виробництва машин, обладнання та інструментів для деревообробної та меблевої промисловості в Італії у 2022 році сягнув €2,646 млрд, що на 4,6% більше порівняно з попереднім рекордним показником, зафіксованим у 2021 році.

Як зазначають у Acimall, експорт італійського обладнання та інструментів для деревообробної та меблевої промисловості був в основному стабільним і склав €1,757 млрд (+1% порівняно з 2021 роком), а продажі на внутрішньому ринку склали €889 млн (+12,1% порівняно з 2021 роком), встановивши новий рекорд для цих категорії.

Імпорт також зріс (€257 млн, +5,3% порівняно з 2021 роком), що призвело до позитивного результату торговельного балансу у розмірі €1,5 млрд, що приблизно стільки ж, як і у 2021 році (зростання склало 0,2%). Видиме споживання в Італії склало €1,146 млрд, що на 10,8% більше, ніж минулоріч.

У Acimall зазначають, що у 2022 році компанії галузі повторили успішні результати останніх двох років, щоправда, із дещо нижчими темпами зростання. Власне, покращити результати ще більше було б неможливо, тому що – як часто згадується – всі показники порівнюються із рекордним 2021 роком. Окрім того, у 2022 році наслідки пандемії посилилися дуже складною ситуацією – російським вторгненням в Україну, стрімким зростанням цін на енергоносії, закриттям багатьох ринків і постійними труднощами із поставками компонентів та сировини. Ці фактори мали сильніший вплив в останньому кварталі 2022 року, і їх наслідки негативно вплинули на підсумковий баланс на кінець року.

Тим не менш, італійські «компанії-клієнти» зберегли стабільний потік інвестицій, який підтримувався сильними стимулами з боку центральних органів влади, що допомогло компаніям оновити свій парк обладнання.

Як зауважують у Acimall, наразі, як ніколи, важко робити прогнози на 2023 рік через добре відомі глобальні виклики, загальну економічну ситуацію, яка, схоже, не сприяє сімейним витратам чи новим іпотечним кредитам на купівлю або ремонт житла, а також через потужне технологічне оновлення, здійснене компаніями протягом останніх років. Тим не менш, безумовно, є підстави для обережного оптимізму, який може перерости у суттєве підтвердження рівнів, досягнутих у поточному році.

Поширити статтю