Шпиль Нотр-Даму відбудують 200-літніми дубами

Tags: 176 Views
Workers remove scaffolding at Notre Dame cathedral, Monday, June 8, 2020 in Paris. Workers suspended from ropes will be lowered into the charred remains of scaffolding that melted atop Notre Dame when the cathedral went up in flames and begin the delicate job of dismantling the 200 tons of metal. (AP Photo/Thibault Camus)

На відновлення шпиля собору Паризької Богоматері, частково зруйнованого внаслідок пожежі в 2019 році, піде до 1 тисячі дубів віком від 150 до 200 років.

За обіцянками президента Франції Еммануеля Макрона, 850-річний собор, в тому числі його 96-метровий шпиль, буде повністю відреставрований до 2024 року.

Шпиль – один із найскладніших для відновлення елементів архітектурної пам’ятки. Одразу після пожежі Макрон повідомив, що той буде замінений сучасним аналогом. Однак у липні 2020 року президент зазначив, що шпиль все-таки буде реставровано в точній відповідності з його «попередником» 1859 року.

Дерева, які підуть на відновлення шпиля, мають бути від 50 до 90 сантиметрів в діаметрі і від 8 до 14 метрів у висоту. Їх необхідно зрубати до кінця березня, поки сік не піднявся вгору деревом, інакше деревина буде занадто вологою. Перед тим, як нарізати їх на балки, стовбурам дадуть просохнути – на це піде до 18 місяців.

«Йдеться про давню лісову спадщину – не про 20-річні дерева, а про дуже старі, включаючи насадження, з яких королі минулих днів наказували будувати кораблі, щоб забезпечити велич французького флоту. Водночас, залишаючи інші дерева рости впродовж ще тривалого часу, ми також висаджуємо нові, щоб майбутні покоління могли створювати з них власні неперевершені роботи», – сказала в коментарі виданню Le Parisien заступниця директора Національного управління лісів Домініка де Вільбон.

15 квітня 2019 року в соборі Нотр-Дам в Парижі спалахнула пожежа, внаслідок якої впали шпиль і дах одного з головних символів Франції, який почали зводити ще в XII столітті.

Як заявляв настоятель собору Патрік Шові, Нотр-Дам настільки крихкий, що ймовірність зберегти його конструкцію повністю становить лише 50%.

Поширити статтю