Södra протестувала лісосадивну машину власного виробництва: результати – багатообіцяючі

112 Views
BraSatt 01. Фото: Södra

Нещодавно компанія Södra провела польові випробування нової передової техніки для кращого висаджування саджанців, які дали багатообіцяючі результати. За допомогою лісосадивної машини BraSatt 01 власної розробки компанія Södra має на меті пришвидшити технічний прогрес у відновленні лісів, що потенційно може призвести до значних покращень у лісовому господарстві.

Покращення приживлюваності саджанців створить умови для більшої прибутковості, а також сприятиме більш сталому веденню лісового господарства, кажуть у компанії

“У відновленні лісів з часів садивної труби не відбулося жодних значних технічних проривів. – сказала Анна Валнер, керівник проєкту. – Завдяки ініціативі Södra ми даємо справжній поштовх методу відновлення лісу і використовуємо незвичну для лісового господарства техніку. Я сподіваюся, що це викличе хвильовий ефект, щоб власники лісів могли й надалі отримувати вигоду від нових технологій у міру нашого просування”.

З 2020 року Södra реалізує проєкт BraSatt, який базується на розробці нового методу скарифікації та висаджування саджанців для забезпечення їх приживлюваності. Приживлюваність саджанців сьогодні є проблемою для всіх лісових компаній. Поточний показник приживлюваності саджанців у Södra становить 70-75%, що означає, що лише три з чотирьох саджанців виживають довше трьох років.

“У рамках проєкту ми створили концепцію та випробували в польових умовах новий метод скарифікації та самохідну лісосадивну машину. BraSatt охопив весь ланцюжок – від планування до висадки саджанця в ґрунт”, – розповіла Анна Валнер.

Автономне садіння було розроблене на основі прототипу BraSatt 01. Мета полягає в тому, щоб запропонована машина слідувала загальному маршруту, знаходила доступний шлях через місцевість, вибирала хороші місця для висаджування, подавала саджанці через систему, розпушувала ґрунт і потім успішно їх висаджувала. Для пошуку нових рішень Södra співпрацює з компаніями, які мають досвід роботи в різних галузях промисловості, такими як Axelent Engineering, Bit Addict, Boid, Chalmers, CIT , DB MakerLab, Ebeaver, LUE Engineering та Лісовим науково-дослідним інститутом Швеції.

Саджанець, посаджений BraSatt. Фото: Södra

“У проєкті ми використовували перевірену техніку, наскільки це було можливо, і адаптували її крок за кроком, щоб наблизитися до лісосадивної машини завтрашнього дня. Ми використовували багато техніки, незвичної для лісового господарства, наприклад, промислових роботів, яких частіше можна знайти в приміщенні на бетонній підлозі. У машині BraSatt 01 робот автоматично обробляє саджанці. Таким чином ми робимо нову техніку доступною для лісового господарства, зокрема, для відновлення лісів”, – сказала Анна Валнер.

У рамках проєкту також було розроблено новий метод скарифікації, який є оптимальним для саджанців та енергоефективним, а також залишає після себе відносно рівне поле. Цей метод впливає на значно меншу частину поверхні порівняно з існуючим методом . Іншою важливою частиною процесу розробки було врахування взаємодії людини та машини та ролі оператора у створенні сприятливого робочого середовища. Нова роль оператора полягатиме в тому, щоб працювати разом з машиною, надавати підтримку, коли вона просить допомоги, планувати роботу на ділянці та доглядати за рослинами. Тепер, коли польові випробування закінчилися, буде проведено документування та аналіз, щоб знайти можливий шлях подальшого розвитку.

“Хоча результати випробувань є багатообіцяючими, машина ще не готова до використання. Цією розробкою ми хочемо показати, що цього можливо досягти. На наступному етапі нам потрібно вирішити, які частини розробки ми повинні зробити пріоритетними і зробити їх самостійно тут, в Södra, де ми можемо знайти партнерів, і де відбуваються технічні досягнення, які нам не потрібно підштовхувати “, – розповіла Анна Валнер.

За матеріалами Södra

Поширити статтю