Сучасні технології для української лісової промисловості

Підприємство Hohenloher Spezial – Maschinenbau Gmbh & Co (HSM) – провідний виробник лісозаготівельної техніки в центральній Європі. Основу асортименту продукції HSM становлять трелювальні трактори, форвардери й комбіновані машини на їхній базі, а також харвестери і харвестерні головки.

Особливість лісових машин HSM – універсальність. Саме там, де є потреба у високопродуктивних, універсальних лісозаготівельних машинах, які можуть успішно працювати на порівняно невеликих ділянках, як при рубках догляду, так і при суцільних рубках, машини HSM мають великий попит.

У цій статті хочемо звернути увагу на ті моделі лісової техніки HSM, які вже успішно експлуатують в Україні, і на новинки, котрі можна успішно застосовувати у нашому лісовому господарстві.

ТРЕЛЮВАЛЬНІ ТРАКТОРИ

Дуже популярними в гірських регіонах є канатні трелювальники HSM 805S і HSM 904S з гідростатичним приводом. Це потужні, маневрені, стійкі на схилах машини створені для інтенсивної роботи із трелювання великої деревини в складних умовах гірської місцевості.

Двобарабанні трелювальні лебідки ADLER з тяговим зусиллям 2х100 кН і канатом діаметром 14 мм і завдовжки 100 м у стандартній комплектації. На замовлення можливе комплектування лебідкою з тяговим зусиллям до 160 кН і канатом діаметром 14 мм і завдовжки 200 м

Новинкою компаній є грейферний трелювальник HSM 904GR.

Ось деякі його технічні характеристики:
• шестициліндровий двигун IVECO об’ємом 6,7 л та потужністю 238 к. с.;
• коробка передач ZF 6WG190 із тяговим зусиллям 195 кН·м, 6 передач уперед, 3 – назад;
•колеса 4×23.1–26;
• ширина від 2400 до 2900 мм;
• передній щит завширшки 1600 мм;
• рама із центральним шарніром, кут перекосу 45°, стабілізатор напіврам;
• захищена кабіна із поворотним крісло на 270°;
• однобарабанна лебідка EHY10 з тяговим зусиллям 100 кН;
• поворотний трелювальний захоплювач з вильотом стріли на 4 м, підіймальний момент 240 кН·м, ротатор грейфера, грейфер HSM Zange «Z», площа 1,2 кв. м.

Новий грейферний трелювальник HSM 904GR

Модель HSM 904GR може бути у варіанті звалювальної машини. Для цього її оснащують звалювальною головкою Waratah FL85, харвестерною Waratah 622B або подібними до них.

Такий варіант є дуже конкурентною альтернативою легкому харвестеру. Особливо це приваблює при заготовці біоенергетичної деревини, рубках тонкоміру або при хлистовому методі лісозаготівлі.

ТЕХНІКА ДЛЯ РОБОТИ НА СХИЛАХ

Для роботи на схилі трелювальні трактори оснащують лебідкою HSW7, а харвестери й форвардери – HSW15.

Лебідки HSW7 і HSW15 забезпечують стабілізацію машини й у синхронній роботі із трансмісією створюють більше тягове зусилля для підіймання по схилу

РОБОТА НА М’ЯКИХ ҐРУНТАХ

Ще однієї інноваційною розробкою є форвардер HSM 208F Bigfoot зі значно більшою площею опори й доступною вартістю.

Інноваційна розробка– форвардер HSM 208F Bigfoot

Ці машини оберігають лісовий покрив від пошкоджень, заощаджують час і пальне, а ресурс комплекту шин (Firestone 54×37-25) становить 16–18 тис. мотогодин. На форвардері можна застосовувати протиковзні ланцюги, гусениці завширшки 1340 мм позаду й асиметричні завширшки 1220 мм попереду. Зауважимо, що гусениці потрібні тільки екстремальних випадках!

ТРЕЛЮВАННЯ НА ВЕЛИКІ ВІДСТАНІ

В умовах слабко розвинутої мережі лісових доріг або їх поганого стану, іноді єдиним можливим рішенням є трелювання деревини на великі відстані з використанням лісових машин. У таких випадках пріоритетними стають економічні показники. При трелюванні на великі відстані з високою швидкістю техніка з гідростатичною трансмісією потребує дуже багато палива.

Компанія HSM знайшла прийнятне рішення – форвардер HSM 904F вантажопідіймальністю 15 або 20 т. Машина обладнана шестициліндровим двигуном IVECO потужністю 238 к. с. та гідродинамічною коробкою передач ZF- 6WG-190 з механічним блокуванням (6 передач уперед, 3 – назад). Тягове зусилля становить 195 кН·м. Передній міст є планетарним, а задній – тандемним. Рама обладнана центральним шарніром з можливим кутом перекосу 45° і стабілізатором напіврам. На машині встановлено маніпулятор із підіймальним моментом 102 кН·м й вильотом 8,0 м. Ширина завантажувального майданчика із 4 коньками – 2,7 м, а довжина – 5,5 м. У захищеній кабіні оператора встановлено поворотне крісло на повітряній підвісці, систему обігрівання і кондиціонування.

Загальна ширина машини 2650 мм.

Використання гідродинамічної коробки забезпечує такі переваги:
• високий ККД;
• низька витрата палива при тривалій потребі в тязі й швидкості;
• висока швидкість руху;
• необмежена дальність трелювання;
• низький рівень шуму;
• високий тяговий момент у режимі розгону.

На цій же базі виготовляють сучасний звалювально-трелювальний форвардер HSM 904F FB. Це одне із кращих рішень для заготівлі біодеревини в промислових об’ємах, що дає змогу звалювати дерева і в пакеті трелювати їх на далекі відстані. Також його може застосовувати для механізованої заготівлі хлистів. Форвардер обладнано маніпулятором з підіймальним зусиллям 178 кН·м та вильотом 10 м.

ТЕХНІКА ДЛЯ СОРТИМЕНТНОЇ Й ХЛИСТОВОЇ ЛІСОЗАГОТІВЛІ

Лісові машини HSM для сортиментної заготівлі деревини вже давно стали класикою.

Нині компанія виготовляє харвестери як на спеціальній базі – 405 у модифікаціях Н-1, Н-2 і Н-3 з колісними формулами 6WD і 8WD, так і на базі машин 805-ї та 904-ї серій. Це дає змогу пропонувати клієнтам звалювальні машини за меншою вартістю, ніж класичний харвестер, і дуже важливо при заготовці низькосортної деревини для біопалива.

Класичний харвестер HSM 405-ї серії з колісною формулою 8WD

Форвардери HSM також можуть мати різні бази.

Окрім класичних форвардерів з гідростатичним приводом 208-ї серії з вантажопідіймальністю 7–18 т компнія випускає форвардери й комбіновані машини на шасі 805-ї та 904-ї серій. Як правило, це варіанти комбінованих машин у найскладнішій комплектації для виконання універсальних завдань.

Спільним для усіх машин HSM є незмінно висока якість німецького виробника, що дає змогу ефективно експлуатувати техніку в дуже складних умовах безперервної роботи за будь-яких погодних і кліматичних впливів.

При активній експлуатації (2500 і більш мотогодин на рік) термін цілковитої окупності лісових машин HSM становить близько 3–4 років.

Поширити статтю
Leave a comment

Залишити відповідь