Сталий розвиток та збереження ресурсів стали пріоритетом для споживачів та виробників ламінованих підлогових покриттів у ще одному році, позначеному економічною непередбачуваністю. Хоча деякі тенденції на ринку залишаються незмінними, з’являються нові, які акцентують увагу на відчуттях і на зовнішньому вигляді поверхні.
Європейська асоціація виробників ламінованих підлогових покриттів (EPLF) визначила тенденції у 2024 році. На порозі 2024 року галузь очікує посилення уваги до екологічно чистих матеріалів, які відповідають засадам сталого розвитку. В авангарді – мінімалізм та однорідний ламінат світлих природніх кольорів і «під дуб». Крім того, серед тенденцій – використання геометричних візерунків, а також ламіновані підлогові покриття, які імітують камінь та мармур.
На думку EPLF, у 2024 році галузь ламінованих підлогових покриттів продовжуватиме притримуватися теплої і затишної естетики, враховуючи, що переважаючі тенденції схиляються до природного і спокійного дизайну. Окрім заспокійливої візуальної привабливості, в інноваційному розвитку продукції пріоритетними будуть водонепроникні, зносостійкі та екологічні ламіновані підлогові покриття. Враховуючи це, члени EPLF працюють над впровадженням нових оригінальних дизайнів та технологій, щоб задовольнити очікування клієнтів, повідомляють у асоціації. Тенденції наступного року робитимуть акцент на природних, теплих та пісочних кольорових палітрах, а також на натуральних та матових текстурах і технологіях, що підкреслюють відданість сталому розвитку.
Втілення природи
Як вже йшлося вище, у EPLF інформують, що наступного року виробники ламінованих підлогових покриттів продовжать притримуватися спокійних, теплих та природних елементів у дизайні. Галузь продовжує рухатися в бік сірих відтінків і відтінків необробленої деревини, зменшуючи акцент на рустикальному та безсучковому дизайні.
Теплий дуб продовжує користуватися популярністю як серед кольорів, так і серед матеріалів. Ціль – створити спокійніші і гармонійніші декори, починаючи від медових і горіхових тонів і закінчуючи темними коричневими відтінками. Тим не менш, деякі виробники вже бачать перші сигнали та зацікавленість іншими породами деревини, окрім дуба, зокрема, волоським горіхом та сосною. Набувають все більшого значення такі породи деревини, як бук і модрина.
Такі варіанти, як матові пісочні тони, користуються великою популярністю серед споживачів, коли йдетья про дизайн інтер’єру, оскільки вони мають природний і світлий вигляд. Колір greige можна назвати кольором № 1, кажуть у EPLF.
Що стосується опорядження, то головною метою є досягнення реалістичності поверхонь, при чому великим попитом користується матовий та природний вигляд.
Чисті лінії та великі візерунки
Щодо форматів, то спостерігається значний попит на довші дошки та нетрадиційні форми, що відображає еволюцію споживчих смаків в інтер’єрі. Це, безумовно, вплине на майбутній дизайн підлогових покриттів.
Залишається популярним геометричний дизайн підлогових покриттів, зокрема візерунок «ялинка», який часто запитують споживачі.
Геометричні візерунки, а також дизайн підлогових покриттів «під камінь» і «під мармур» також підкреслюють прагнення до природного і гармонійного декору, кажуть в EPLF. Тенденція до більших розмірів, незвичних форматів і декору підлогових покриттів, схожого на м’які породи деревини йде поруч із попитом на їх легке і швидке укладання.
Удосконалення водостійкої технології
Водостійкий ламінат стає все більш популярним і, як очікується, стане частиною стандартного асортименту, пропонованого галуззю.
Виробники ламінованих підлогових покриттів є лідерами у розробці якісних підлогових покриттів, які відповідають ключовим технологічним тенденціям. Члени EPLF виробляють все більше водостійких продуктів, щоб задовольнити зростаючий попит на використання деревини в місцях, де раніше цього не робили, наприклад, на кухнях і у ванних кімнатах. Це свідчить про інвестиції галузі в інноваційні технології та розуміння потреб своїх клієнтів.
Інновації мають відповідати принципам сталого розвитку
Сталий розвиток зараз більше, ніж будь-коли раніше, є центральним питанням для членів EPLF, оскільки вони активно сприяють каскадному використанню деревини, розвиваючи циркулярну економіку.
Особлива увага приділяється збереженню ресурсів. Зменшення товщини ламінату – це стратегія економії ресурсів та матеріальних витрат.
Повідомляється також, що члени EPLF надають перевагу натуральній упаковці, сертифікації екологічного маркування та довговічності продукції. Їхня мета полягає в тому, щоб постачати довговічну продукцію з водостійкими механічними замковими системами у якості більш екологічно чистої альтернативи іншим подібним типам підлогових покриттів.
Стійкість у часи хаосу
Весь будівельний сектор стикається з проблемами, пов’язаними з високими темпами інфляції та зростанням вартості сировини та енергії. Хоча сектор ламінованих підлогових покриттів не застрахований від цих викликів, інтерес до ламінованих підлогових покриттів зростає завдяки все більш позитивному сприйняттю екологічності, дизайну та довговічності цієї продукції. Ламінат зарекомендував себе як хороше рішення, пропонуючи екологічно чистий, практичний та економічно ефективний вибір.
Заглядаючи в майбутній 2024 рік, члени асоціації EPLF визнають необхідність адаптуватися до цих тенденцій, щоб відповідати очікуванням клієнтів і внести свій внесок у більш стале майбутнє. У центрі уваги -автентичність, екологічно чисті продукти та ресурсоефективні рішення. Зазначається, що EPLF і надалі прагне до лідерства в галузі досліджень, розробок та сталого розвитку.
За матеріалами EPLF