Продовжуємо знайомити наших читачів із меблевими тенденціями, які визначила Асоціація німецької меблевої промисловості (VDM).
У першій частині ми розповіли про загальні тендеції, а також детальніше висвітлили, який інтер’єр, на думку VDM, буде поширеним у вітальні та домашньому офісі. Зараз же зупинимося на меблюванні кухні, спальні та ванної кімнати.
На кухні – фасади із вертикальними рейками
Як зазначає VDM, цьогоріч вертикальні лінії знову домінують у дизайні. Винятком не стали і дерев’яні фасади, які, за повідомленням VDM, дуже популярні в усіх сегментах меблів: завдяки вертикальним рейкам вони мають позачасовий характер ручної роботи.
Дверцята для меблів роблять з якомога меншою кількістю горизонтальних швів, щоб не порушувати дизайн вертикальних рейкових фасадів. На кухні використовують високі шафи із суцільними фасадами, а також все частіше розпашні дверцята в нижніх шафах, за якими ховаються шухляди. Це створює більш спокійний вигляд кухні, яка за меблюванням більше нагадує вітальню.
Як альтернативу рейковим фасадам виробники також пропонують нові дерев’яні або однотонні рамкові фасади, які перетворюють окремі предмети меблів або цілі кухні в елегантну класику завдяки дуже елегантній і тонкій рамі завширшки всього в один сантиметр. Шафи-вітрини, у яких використовують структуроване або рифлене скло, і відкриті полиці пожвавлюють кухню-їдальню і плавно переходять у вітальню.
Окрім чорних, суперматових фасадів, все більше кухонь облаштовано фасадами із деревини. Деревина поєднується з елегантним виглядом мармуру на керамічних плитах, які своєю текстурою прикрашають стільниці, облюцьовують кухонний острів та задні стінки ніш, і, до речі, за якими легко доглядати. Тут переважають відтінки сірого, світло-бежевого або чорного каменю, бо вони чудово поєднуються практично з усіма породами деревини. Зовнішній вигляд бетону також залишається актуальним.
Розумні технології в електроприладах допомагають готувати їжу та зменшують вплив на навколишнє середовище за рахунок ефективного використання енергії та води.
Фурнітура, раковини і ручки часто тон в тон, з теплого металу або чорного кольору. Також виробники кухонних меблів цьогоріч пропонують переважно кухонні меблі без ручок.
Щодо стін, то на кухні вітаються акцентні кольори, які нагадують спеції чи трави та викликають бажання готувати їжу та їсти.
Спальня та ванна кімната – місця для відновлення сил
Як зауважує VDM, спальня вже давно перетворилося на зону відпочинку, де людина проводить більше часу, ніж просто ночує. Сама спальня за цьогорічними тенденціями нагадує номер у готелі високого класу.
Ліжко займає центральне місце в кімнаті і запрошує скористатися ним завдяки своїм круглим формам, товстим і численним подушкам, а також зручній висоті сидіння. Розумні рішення щодо освітлення та місць для зберігання речей надають додаткову цінність добре продуманим концепціям виробників, які пропонують ліжка як з м’якою оббивкою, так і все частіше з деревини. Розумні технології стежать за здоровим сном завдяки технології «відстеженню сну». Затишок у спальні також формується завдяки невеликим підвісним світильникам над тумбочками та світлодіодному освітленню, керування яким здійснюється за допомогою додатків.
Гардероби широко відкриваються за допомогою розсувних елементів або повністю прохідні, вони виготовлені із високоякісних матеріалів та забезпечують чудовий огляд одягу, взуття та аксесуарів. Обтягнуті шкірою та оксамитом шухляди з масиву деревини можна розділити на окремі секції. Внутрішня частина корпусу вирізняється приємною кольоровою гамою. Елементи з тонованого скла покращують огляд ювелірних виробів і годинників.
У спальні також можна знайти рифлені дерев’яні поверхні та ПЕТ-поверхні, виготовлені з переробленого матеріалу. Загалом переважають суперматові поверхні, але їх також доповнюють нові глянцеві деталі.
У той час як відтінки зеленого, натхненні травами, часто можна побачити на кухні, у спальні та ванній кімнаті переважають заспокійливі водні тони, що варіюються від світло- та сіро-блакитного до кольору моря і темно-синього кольору. У поєднанні з теплими дерев’яними поверхнями це створює затишні місця для відпочинку та відновлення сил та збільшує тривалість перебування в них для догляду за тілом та відпочинку. Окрім деревини, важливу роль у інтер’єрі приміщень відіграють зелені рослини та текстиль.
Важливість меблів для ванних кімнат також зростає, для них характерний позачасовий дизайн із добре продуманими концепціями інтер’єру, рішеннями освітлення та затишними деталями, такими як, наприклад, віденське плетіння. Дзеркальні шафи з підсвіткою, яку можна налаштувати залежно від часу доби, а також такі рішення як розумні зубні щітки або одержання прогнозу погоди під час ранкової гігієни пропонують сучасну зручність цифрових технологій. Також актуальними є розслабляючі звуки та аромати.
За матеріалами VDM