Тенденції підлогових покриттів у 2022 році

469 Views

Європейська асоціація ламінованих підлогових покриттів (EPLF) визначила  тенденції підлогових покриттів у 2022 році.

Зокрема, продовжує залишатися актуальною тенденція до автентичності та натуральності, оскільки продовжує зростати попит на більш автентичний і сталий спосіб життя. Як зазначають у асоціації, члени EPLF продовжують інвестувати в нові рішення ламінованих підлогових покриттів, які витримують експлуатацію складних умовах, а також не завдають шкоди довкіллю.

Теплі, природні кольори дуба для виняткового реалізму

Автентичний дизайн і надалі залишається найпривабливішим для покупців, а нові дизайни ламінованих підлогових покриттів запозичують найкраще у природи. У 2022 році у тренді будуть теплі кольори, які нагадуватимуть мед та благородну деревину, імітуючи її природні характеристики. Також популярністю користувуватимуться природні бежеві, пісочні відтінки та світло-сірі.

Загалом купівельний попит демонструє те, що споживачі схиляються до більш «скандинавського» та «японського» дизайну, які поєднують функціональність з рустикальним мінімалізмом для створення зручного, природнього помешкання, захищеного від зовнішніх викликів повсякденного життя. Тому виробники створили ламіновані підлогові покриття із різними відтінками, щоб забезпечити особливе відчуття натуральності. Нові дизайни пропонують яскраві і підкреслено теплі кольори  у поєднанні із історично привабливими узорами. Має місце також комбінація традиційних мінеральних будівельних матеріалів і плитки різних форматів.

З точки зору тактильних відчуттів, матові поверхні із красивою структурою і надалі залишаються улюбленою тенденцією у більшості європейських країн, а узори «ялинка» та «шеврон» користуються найбільшим попитом. Що стосується розміру, то в той час, як європейські країни надають перевагу стандартним розмірам дошок, в країнах Північної Європи популярними є більш довгі і ширші дошки. І хоча дизайн є ключовим аспектом підлогових покриттів, сьогодні споживачі більше, ніж коли-небудь раніше, звертають увагу на якість, функціональність та безпеку своєї підлоги.

Сталий розвиток сприятиме інноваціям

Оскільки реальність така, що доводиться проводити все більше часу у власних будинках, при цьому використовуючи свій життєвий простір для все різноманітніших видів діяльності, споживачі шукають підлогове покриття, яке було б одночасно практичним та довговічним.

Зараз ламінат – це не просто підлогове покриття для спальні чи вітальні. Його все частіше використовують у кухнях, коридорах і ванних кімнатах завдяки його характеристикам міцності. Окрім вологостійкого підлогового покриття з непроникними верхнім та нижнім шарами, нова технологія дає змогу створити нову унікальну систему фіксації ламінату, яка полегшує процес монтажу, а також запобігає потраплянню води. Таким чином споживачі мають змогу отримати підлогове покриття, яке готове протистояти викликам часу.

Крім нових функціональних властивостей, члени EPLF прагнуть, щоб підлогове покриття було довговічним та відповідало принципам сталого розвитку. Так, викиди CO2 можна значно скоротити завдяки продукції місцевого походження, яка містять багато деревини – відновлюваної сировини – і, отже, гарантує як високу якість повітря в приміщенні, так і неперевершені переваги протягом життєвого циклу.

 З огляду на зростаючий попит на підлогу, яка є органічною як для очей, так і для планети, члени EPLF у 2022 році ставлять перед собою таке основне завдання: посилити свій внесок у захист клімату через екологічно свідоме виробництво, процеси, які відповідають засадам сталого розвитку, та сертифіковані матеріали, при цьому виробляючи високоякісні підлогові покриття, які просувають натуральний дизайн у злагоді із природою.

За матеріалами EPLF

Фото: EPLF

Поширити статтю