Для точного свердління і монтування фурнітури

345 Views

Найновіший із свердлильно-присадних верстатів Blum MINIPRESS top дає змогу здійснювати вертикальне та горизонтальне свердління під будь-який виріб Blum, а також встановлювати фурнітуру, призначену для запресовування: завіси, монтажні планки, кріплення фасаду, стяжки, навіски, фасадні ексцентрики.

MINIPRESS top – це один верстат для вертикального та горизонтального свердління. Він є універсальним, простим в налаштуванні та експлуатації. Нові функції гарантують швидке, точне та просте користування та оптимізують робочий процес.

Легкий доступ до елементів ручного регулювання спрощує налаштування розмірів та підвищує точність. Це допомагає працювати швидко і точно.

Із блоком горизонтального свердління верстата MINIPRESS top можна просвердлити отвори, наприклад, під дюбелі чи стяжки. Блок горизонтального свердління легкодоступний, його просто обслуговувати та налаштовувати.

Завдяки комп’ютеру EASYSTICK верстат MINIPRESS top точно контролює позицію упорів. Блок вертикального свердління автоматично пересувається по осі Y, а робочий стіл залишається нерухомим. Відстань до першого шпинделя на блоці вертикального свердління може становити до 350 мм. Це дає змогу свердлити серійні отвори навіть за великої глибини корпусу.

Максимальна товщина деталі для вертикального свердління становить 45 мм, для горизонтального – 40 мм. Важливе застереження: метал та алюмінієвий профіль свердлити заборонено.

До базової комплектації MINIPRESS top входить сам верстат з вертикальними та горизонтальними блоками свердління та з попередньо встановленими пневмопритискачами, робочий стіл із тримачем свердлильних головок. Решта обладнання підбирається відповідно до індивідуальних потреб користувача. Наприклад, для того, аби мати змогу запресовувати фурнітуру, потрібно додатково придбати тримачі матриць і самі матриці.  Окремо доведеться також придбати компресор та порохотяг.

Фото: Blum

Для роботи MINIPRESS top потребує три фази. Оптимальний тиск повітря  – 6 бар, який встановлений за замовчуванням. Але загалом тиск повітря може бути від 5 до 7 бар. За один цикл верстат споживає 1,5 л повітря.

Декілька слів про габарити. За глибиною верстат займає 1455 мм, за шириною, залежно від лінійки, потребує від 2000 мм до 5500 мм із повздовжувальними лінійками з обох боків. Висота самого верстата – 973 мм. Вага верстата – 165 кг, тож важливо, щоб стіл, на якому він буде стояти, витримував велике навантаження. Згідно рекомендацій – мінімум 250 кг.

EASYSTICK

EASYSTICK – це автоматизована система упорів для свердлильно-присадних верстатів Blum, із якою оптимізується весь процес від простого й швидкого налаштування верстата до кінцевого результату.

Завдяки комп’ютеру EASYSTICK усі налаштування для обробки можна здійснювати безпосередньо на MINIPRESS top, наприклад, вказати параметри корпусу та фасаду, обрати фурнітуру – і EASYSTICK автоматично визначить позиції свердління. На комп’ютері EASYSTICK для MINIPRESS top можна не лише виставити позиції упорів на лінійці, тобто по осі X, але й керувати блоком вертикального свердління – виставляти позиції по осі Y.

Окрім виставляння потрібних позицій для свердління, на комп’ютері EASYSTICK можна проєктувати корпуси, створювати власну бібліотеку, за допомогою флешки завантажувати дані, наприклад, з Конфігуратора корпусів, і використовувати їх для обробки.

Комп’ютер EASYSTICK не входить у базову комплектацію верстата MINIPRESS top і його потрібно замовляти окремо.

Лінійка EASYSTICK

Наступна складова, яка не входить до базової комплектації, – лінійка EASYSTICK. Вона автоматично пересувається у задане на комп’ютері положення, а потрібні упори підсвічуються. Загальна довжина лінійки – 1700 мм. Максимальна позиція крайнього упору з одного боку 953 мм. Якщо є потреба збільшити цю відстань, то можна встановити додаткові повздовжувальні лінійки. Тоді максимальна позиція крайнього упору буде 2681 мм.

Свердлильні головки

Свердлильні головки для вертикального свердління теж не входять до комплекту і підбираються відповідно до потреб. Більшість із них обладнані швидкозатискними патронами, що спрощує та пришвидшує процес заміни свердл.

Інноваційна система кріплення свердлильних головок за допомогою спеціального затискача дає змогу замінити їх та їхнє оснащення без інструментів. Для цього потрібно відігнути спеціальний затискач, вийняти свердлильну головку і, для прикладу, переставити фрези на іншу позицію. Так само легко свердлильну головку вставляємо назад та, щоб її зафіксувати, повертаємо важіль на місце.

Фото: Furniture Production

Для блоку горизонтального свердління немає змінних головок: на ньому за замовчуванням встановлено три шпинделі на одній лінії із кроком 32 мм.

Фото: Funiture Production

 Свердла та фрези теж замовляються відповідно до індивідуальних потреб. Для головок блоку вертикального свердління використовуються свердла 57 мм завдовжки з хвостовиком діаметром 10 мм. А ось для блоку горизонтального свердління використовуються спеціальні свердла 114,5 мм завдовжки.

Налаштування та регулювання

Механічне налаштування розмірів з точністю до 1/10 мм здійснюється за допомогою спеціальних індикаторів позицій. Для вертикального свердління є регулювання глибини входження фрези у деталь. Виставляється залишкове значення, яке може бути від 2 до 37 мм. Усі решта розмірів для вертикального свердління виставляються на комп’ютері.

Регулювання блоку горизонтального свердління відбувається наступним чином. Довжину входження свердл у торець деталі виставляється за допомогою руків’я знизу  на верстаті. Глибина отвору може бути до 50 мм. Для того, щоб налаштувати позицію свердл за висотою, потрібно попустити фіксатор, виставити потрібну відстань від робочого столу верстата до центру отворів і зафіксувати. Діапазон регулювання висоти свердління – від 6 до 20 мм.

Для того, щоб розпочати роботу MINIPRESS top на блоці керування потрібно поставити перемикач у положення «ON», відтак вибрати робочий або тестовий режим. У тестовому режимі шпинделі не крутяться і саме у ньому потрібно робити будь-які налаштування. Наприклад, якщо потрібно провести заміну свердл на блоці горизонтального свердління. За допомогою спеціального перемикача можна вибрати горизонтальне або вертикальне свердління. Для того, щоб виконувати горизонтальне свердління, потрібно поставити замість вертикальної свердлильної головки спеціальний адаптер, який іде у комплекті з верстатом. Він також виконує роль фіксатора деталі. Без цього адаптера блок горизонтального свердління працювати не буде.

Ще один перемикач на блоці керування керує пневмопритискачами. У першій позиції притискач вимкнено повністю, у другій позиції під час свердління деталь  зафіксована, а після проведення свердління притискачі  піднімаються. І третя позиція – якщо проводиться запресування фурнітури: притискачі відпускають деталь лише після запресування. Самі пневмопритискачі регулюються за глибиною і висотою.

З лівого боку верстата є ще деякі регулювання: за допомогою руків’я  можна регулювати швидкість входження свердла у деталь, що допомагає якісніше виконувати свердління. Для цього потрібно виставити товщину деталі – і точка гальмування налаштовується автоматично. Якщо є потреба вручну доналаштувати швидкість входження у деталь, то це можна зробити за допомогою спеціального регулятора. Якщо обертати його вправо, то швидкість входження сповільнюється. Якщо вліво – пришвидшується. Є ще перемикач для  регулювання довжини ходу блоку вертикального свердління. Якщо потрібно запресувати фурнітуру, то виставляється довший хід: головка підіймається вище, щоб помістилася матриця зі встановленим на неї виробом. Якщо ж проводиться тільки свердління, то висоту підіймання головки можна зменшити і таким чином економити час для одного циклу, і верстат споживатиме менше повітря. Для того, щоб перемикати ці режими, блок вертикального свердління треба повністю опустити і не забувати, що всі налаштування слід проводити в тестовому режимі.

За матеріалами Blum

Поширити статтю