Німецька лісопиляльна промисловість: тестовий етап EUDR виявив явні недоліки

210 Views
Фото ілюстраційне. Джерело: Timber industry news

Після завершення минулого тижня тестового періоду для імплементації Регламенту ЄС щодо боротьби із знелісненням (EUDR) та повторного відкладення голосування щодо Директиви ЄС про ланцюжки постачання Німецька асоціація лісопиляльної та деревообробної промисловості (DeSH) критикує обидва ці проєкти і попереджає про труднощі імплементації EUDR в лісовій та деревообробній галузі.

Під час тестування на підприємствах з’ясувалися не лише юридичні, а й технічні прогалини, які показали, що реалізувати EUDR на практиці наразі неможливо. Отож DeSH звертається до політиків із проханням створити необхідні умови для забезпечення юридично коректної та практично можливої реалізації в розумні терміни.

«Випробування в компаніях-учасниках лісопиляльної та деревообробної промисловості чітко показали, що реалізація EUDR наразі неможлива на практиці, – прокоментувала виконавча директорка DeSH Юлія Мьобус. – Окрім відсутності технічних передумов, залишаються відкриті питання щодо змісту вимог, а непропорційні бюрократичні зусилля загрожують значними викривленнями по всьому ланцюжку створення вартості. Тому ми закликаємо політиків серйозно сприймати відгуки та занепокоєння галузі та створити необхідні умови для забезпечення юридично обґрунтованої і та практично здійсненної імплементації протягом достатнього періоду часу».

DeSH закликає до практичного перегляду кінцевого терміну і вимог EUDR і вказує на те, що із запровадженням EUDR в майбутньому лісове господарство та деревообробна промисловість у Німеччині та Європі постраждають від масштабних зобов’язань щодо перевірок та документації.

«Ми однозначно підтримуємо мету EUDR щодо протидії глобальному вирубуванню лісів. Однак ми наполегливо закликаємо до диференційованого і, перш за все, практичного впровадження вимог, щоб уникнути негативного впливу на кліматозахисний потенціал лісів і деревини, – сказала пані Мьобус. – Німеччина вражає своїми провідними світовими стандартами сталого управління лісами. На цьому фоні та з огляду на важливість відновлюваної сировини для переходу до зеленого будівництва та кліматичної трансформації нашої економіки та суспільства, використання місцевої деревини не повинно бути непропорційно ускладнене додатковими бюрократичними перепонами».

Оскільки досі залишається багато питань без відповідей щодо впровадження вимог EUDR на практиці, компанії вкрай стурбовані: «У нинішній економічній ситуації відсутність правової визначеності та нечіткі рамкові умови лягають додатковим тягарем на економіку. Тому терміново необхідно переглянути кінцеві терміни та вимоги EUDR таким чином, щоб вимоги до внутрішнього ланцюжка створення вартості були пом’якшені та могли бути реалізовані юридично коректним способом, щоб уникнути непотрібної бюрократії».

Поширити статтю