Попит на італійське деревообробне обладнання продовжує знижуватися

65 Views
Загальний індекс замовлень деревообробних технологій. Джерело: Acimall

Після бурхливого зростання протягом останніх років італійська деревообробна галузь пережила ще один негативний квартал – останній квартал 2023 року.

Про це повідомили в Acimall (Асоціації італійських виробників деревообробного та меблевого обладнання), посилаючись на традиційне щоквартальне опитування, проведене Дослідницьким офісом Acimall. Як зазначають в асоціації, опитування продовжує демонструвати тенденцію до падіння замовлень, як це було і в попередніх кварталах 2023 року.

Дані за жовтень-грудень 2023 року свідчать про загальне скорочення замовлень на 23,6% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Ця цифра є сукупним результатом зниження вхідних замовлень з-за кордону (- 6,3%) та різкого падіння внутрішнього попиту (-48,1%), значною мірою через вичікувальну позицію, зумовлену очікуваним впровадженням нових заходів «Індустрії 5.0». Отже, повернення до нормального стану речей після виняткових результатів 2020-2022 років у поєднанні з очікуванням нової постанови, деталізація якої затягується, неминуче спричиняє негативний вплив на інвестиційні рішення щодо таких промислових товарів як, наприклад, обладнання для деревообробки.

Однак італійська деревообробна та меблева промисловості все ще можуть розраховувати на значний портфель замовлень на 4,5 місяці, який вдалося накопичити на чорний день у минулі роки, коли попит був високим. За даними Acimall, ціни зростають, збільшившись на 1,9% з січня 2023 року.

55% опитаних Дослідницьким офісом Acimall компаній очікують значної стабільності у виробництві, тоді як 25% прогнозують його зростання, а 20% – подальше скорочення. 10% опитаних компаній очікують збільшення зайнятості, тоді як 70% вказують на значну стабільність і 20% побоюються скорочення.

Наявні запаси залишаються стабільними на думку 50% опитаних, збільшуються для 20% і зменшуються для 30%.

Щодо прогнозів щодо того, як розвиватиметься ринкова ситуація, то на внутрішньому ринку, згідно з даними, опрацьованими Дослідницьким офісом Acimall, 50% опитаних компаній очікують стабільності, 15% – збільшення замовлень і 35% – їх зменшення.

На зовнішніх ринках очікування більш збалансовані: 40% сказали, що ситуація залишиться стабільною, в той час як 35% вважають, що вона погіршиться. Решта 25% очікують збільшення замовлень.

«Ми можемо лише повторити те, про що говоримо вже кілька місяців, – сказав директор Acimall Даріо Корбетта. – Останнім часом наша галузь отримала вигоду від дуже позитивної ситуації, яка не могла тривати вічно, і тепер нам доводиться стикатися з поверненням до доковідних рівнів. Ця ситуація не повинна лякати італійські компанії, оскільки вони чудово пристосовані до будь-якої ситуації, як показує історія нашої галузі. Безумовно, визначення деталей постанови «Індустрія 5.0» та її відчутні наслідки можуть мати сильний вплив на тенденції, що випливають з наших даних, і це той напрямок, в якому рухається вся спільнота машинобудування».

Поширити статтю