В Україні вже видали понад 7 тисяч е-сертифікатів про походження лісоматеріалів і виготовлених з них пиломатеріалів

68 Views
Фото: Держлісагентство

З початку 2024 року в Україні видано 6085 е-сертифікатів про походження деревини, що на 461 сертифікат більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

Про це повідомили у Держлісагенстві.

У відомстві нагадують, що електронний сертифікат про походження лісоматеріалів і виготовлених з них пиломатеріалів був впроваджений з 17 грудня 2023 року. Цей цифровий інструмент є компонентом ланцюга прослідковуваності для українського ринку деревини та прийшов на заміну паперовим сертифікатам. З початку запуску через Єдину екологічну платформу «ЕкоСистема» оформлено 7303 електронних сертифікати про походження лісоматеріалів і виготовлених з них пиломатеріалів.

У Держлісагенстві розповідають, що кожного дня до міжрегіональних управлінь лісового та мисливського господарства Держлісагентства надходять десятки заяв на видачу е-сертифікату, які оперативно обробляють спеціалісти управлінь. Разом з тим, через виявлені в документах, поданих суб’єктами господарювання, недоліки або некоректні дані частина документів повертається на доопрацювання. Відмова у видачі сертифіката також надається в електронній формі з обґрунтуванням причин, що не позбавляє заявника права звернутися повторно.

Поширити статтю