Тростянецькі лісівники зібрали майже 900 кг шишок

145 Views
Фото: Facebook Північного лісового офісу ДП «Ліси України»

Зима – час збору насіння хвойних. Лісівники філії «Тростянецьке лісове господарство» вже зібрали 874 кг шишок, з яких 392 кг модрини європейської і 482 кг сосни звичайної.

Про це повідомляє Північний лісовий офіс ДП «Ліси України» у Facebook.

Як заначають у Північному лісовому офісі ДП «Ліси України» збір шишок – це лише початковий етап у процесі підготовки якісного насіннєвого матеріалу, а сам процес обробки шишок складний і кропіткий, проте цього вартий. Для цього в філії «Тростянецьке лісове господарство» вже кілька років працює лісонасіннєвий комплекс. Він укомплектований холодильною камерою та устаткуванням для термічної обробки шишок. Загалом Північний лісовий офіс має 4 сучасні насіннєві комплекси. З них 3 знаходяться в Чернігівській області (в філіях «Ніжинське лісове господарство», «Городянське лісове господарство» та «Чернігівське лісове господарство») і 1 у філії «Тростянецьке лісове господарство» в Сумській.

Як йдеться у дописі, процес обробки шишок відбувається у декілька етапів:

Фото: Facebook Північного лісового офісу ДП «Ліси України»
  • спершу шишки завантажують у барабан обробки для очищення від хвої, потім висипають на каретки та завозять у сушильну камеру;
  • просушуються шишки не менше 5 днів. Температура під час висушування поступово збільшується від 36 до 41 градусів за Цельсієм. У теплі шишка розкривається, а насіння випадає.
Фото: Facebook Північного лісового офісу ДП «Ліси України»
  • коли цикл завершується, розкриті шишки висипають з ящиків до барабану та вибивають насіння крилаткою;
  • для обезкрилення використовується установка з форсунками для розпилення води та подачі стисненого повітря, бо саме стиснене повітря ефективно відокремлює зволожені крилатки й очищує насіння від твердих домішок;
Фото: Facebook Північного лісового офісу ДП «Ліси України»
  • щоб очистити обезкрилене насіння від пилу, крилаток та порожніх насінин використовують гравітаційний сепаратор;
  • на кінцевому етапі обробки насіння відправляють у вакуумний апарат, який збільшує схожість до 98%.

Загалом, згідно із дописом Північного лісового офісу ДП «Ліси України», за один цикл можна переробити 256 кг шишок.

Поширити статтю